הזמנת מלונות באינטרנט Barcelona Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


תחבורה בברצלונה

הקדמה

מערכת התחבורה הציבורית של ברצלונה טובה מאד והיא כוללת את המטרו, אוטובוסים, חשמליות, רכבל, מוניות ואפילו אופניים. המערכת מופעלת ע"י חברת Transports Metropolitans de Barcelona = TMB. אמצעי התחבורה השונים מגיעים בדיוק לאן שצריך, בכל זמן ובכל עת וברמת דיוק וידידותיות גבוהות מאד. התחבורה הציבורית בברצלונה יעילה וזולה יחסית. רוב אתריה המרכזיים של העיר הם במרחק הליכה סביר ואל שתי הגבעות החולשות על העיר, מונז'ואיק וטיבידבו , ההגעה הנוחה ביותר היא באמצעות תחבורה ציבורית, ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר. (למעוניינים לשכור רכב בכל זאת, קראו עוד בסעיף שכירת רכב).

המלצה:
רוצה להנות מתחבורה חינמית ועוד מגוון הנחות באטרקציות, מוזיאונים, חנויות ועוד?
הזמן כאן ועכשיו את כרטיס Barcelona Card.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

איך מגיעים לברצלונה?

בערים רבות בספרד ישנם שדות תעופה בינלאומיים, אחת מהן היא ברצלונה שבה שוכן שדה התעופה הבינלאומי,
דל-פראט (Aeroport del Prat), השוכן כ- 13 ק"מ מדרום-מערב למרכז העיר.
יש לו 3 טרמינלים המקושרים ביניהם בתחבורה פנימית:
טרמינל A – משמש לחברות תעופה וטיסות בינ"ל
טרמינל B – משמש חברות תעופה ספרדיות
טרמינל C – משמש לטיסות פנימיות
אל שדה תעופה זה מגיעה טיסה ישירה מישראל וזהו שדה התעופה שקרוב לוודאי יהיה זה שבו תנחתו בבואכם לבקר בברצלונה. הטיסה מישראל לברצלונה אורכת כ- ארבע שעות ו- 15 דקות.
הערה:
1)מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט של שדה התעופה דל פארט בברצלונה.
2)אלו המגיעים לעיר לזמן קצר, יוכלו למצוא ללא קושי מלונות בקרבת שדה התעופה בברצלונה.

Fly Roundtrip for $199 or Less on CheapOair

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אל ומשדה התעופה

את הדרך משדה התעופה אל מרכז העיר וממרכז העיר אל שדה התעופה ניתן לעשות בדרכים שונות:

מונית     |     העברות     |     אירובאס     |     רכבת

מונית

הנסיעה במונית משדה התעופה אל העיר היא נוחה מאד. זו היא הדרך המומלצת לצאת אתה משדה התעופה במיוחד אם הנכם מספר אנשים הנוסעים יחד, או אם אתם נסחבים עם מזוודות כבדות. תחנת המוניות נמצאת בצד שמאל של היציאה מטרמינל ההגעה. המוניות בברצלונה צבועות שחור וצהוב. הנסיעה נמשכת בין 20 ל- - 30 דקות, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום. המחיר צפוי להיות בין 25 ל- 30 יורו. לא יקר במיוחד. ישנה גם תוספת קטנה עבור כל אחת מהמזוודות. התעריפים המדויקים רשומים על טבלה המוצגת על פי חוק בתוך כל מונית. אסור לנהגי המוניות לגבות מכם מעבר למה שמציג המונה + התוספת למזוודות המופיעה בטבלה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

העברות

אופציה נוחה מאד להגיע משדה התעופה אל מרכז ברצלונה היא באמצעות שירותי העברות פרטיים או משותפים, אותם מזמינים מראש דרך האינטרנט. השירות עובד בצורה טובה מאד, מחירו דומה למחיר מונית והוא חוסך התברברות מיותר עם הנחיתה. נהג עם שלט הלקוח יאסוף אתכם ממקום קבוע וידוע מראש. מי שמעוניין, יוכל למצוא שירותי העברות גם ליעדים נוספים פרט מ/אל שדה התעופה.
בדקו את הקישור הבא להזמנת שירותי העברות מראש: שירותי העברות בברצלונה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אירובאס (AeroBus) - שירות אוטובוס אקספרס

זהו שירות הסעות אקספרס בין שדה התעופה למרכז העיר. יש לו שתי תחנות בעיר, בכיכר קטלוניה ובכיכר אספניה, ומשם תוכלו להגיע בעזרת המטרו למחוז חפצכם. האוטובוס פוקד את כל שלושת הטרמינלים של השדה, תדירות הנסיעה שלו במשך שעות היום היא כל 15 דקות.
מחיר הנסיעה הוא כ- 4 יורו לאדם. רצוי להצטייד בכסף קטן.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכבת

רכבת של חברת RENFE יוצאת משדה התעופה לכיוון מרכז ברצלונה כל 30 דקות - לא להתבלבל עם המטרו, זו אינה רכבת מטרו. אבל היא עוצרת בשתי תחנות בהן ניתן לעבור בנוחיות אל המטרו. התחנות הן Sants (תחנת הרכבת המרכזית של ברצלונה ממנה יוצאות רכבות לכל חלקי ספרד) או קטלוניה. כדי להגיע לרציף הרכבת יש ללכת ברגל כחמש דקות בתוך תחומי שדה התעופה, אבל חלק גדול מהדרך הוא על מסועים חשמליים שמקלים הן על ההליכה והן על סחיבת המזוודות. מומלץ לברר את לוח הזמנים המדויק של הרכבות מהשדה לעיר.
מחיר הנסיעה הוא 2.40 יורו לאדם.

הערה: שדה התעופה ישנה תחבורה סדירה גם למקומות שמחוץ לברצלונה, לערים שבסביבתה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה בתוך העיר

להלן רשימה של אמצעי התחבורה השונים המאפשריים התניידות בתוך העיר:

מטרו     |     אוטובוסים     |     מוניות     |     חשמלית     |     רכבל     |     אופניים

המטרו

המטרו של ברצלונה מצוין וקל להבנה. הקרונות נקיים, מרווחים ונוחים, ממוזגי אויר, והרכבות נוסעות בתדירות גבוהה מאד. זוהי האופציה הטובה ביותר להתניידות בתוך ברצלונה ובמרכז העיר. ניתן לזהות את הכניסה אל תחנות המטרו לפי שלט המטרו שבו מופיעה האות "M" בצבע לבן על רקע אדום.
פריסת הקווים היא כזאת שאפשר להגיע עם המטרו כמעט לכל נקודה ונקודה בעיר, ובמהירות.
5 קווי מטרו משרתים את העיר ומסומנים בחמישה צבעים שונים:

 • קו L1 האדום מ Hospital de Bellvitge עד Fondo.
 • קו L2 הסגול מ Paral-lel עד .Pep Ventura
 • קו L3 הירוק כהה מ Zona Universitaria עד Canvelles.
 • קו L4 הצהוב מ Trinitat Nova עד La Pau.
 • קו L5 הכחול מ Cornella Centre עד Horta.
הערה: קווים L1 ו L3 עוברים בכיכר קטלוניה ואספניה שהן תחנות מרכזיות במרכז העיר שבהן ניתן לרדת ולהתחיל את הסיור ברחבי העיר.

מפת קווי המטרו ופירוט התחנות של כל אחד מהם ניתן לראות בכל תחנות המטרו, בהן יש מפות גדולות וברורות התלויות על הקיר ובעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה. רצוי, יחד עם זאת, להחזיק בתיק גם מפה קטנה של קווי הנסיעה, ואת זו ניתן לקבל בכל תחנת מטרו מאוישת. בכל תחנה יש כניסה לשני כיווני הקו ויש לבחור את כיוון הנסיעה על פי שם התחנה הסופית באותו הכיוון.
המטרו פועל בימים שני עד חמישי מחמש בבוקר עד חצות (קווים 1 ו- 4 רק עד 23:00( בימי שישי ושבת נמשכת התחבורה בכל הקווים עד שתיים אחר חצות. ביום ראשון פועל המטרו משש בבוקר עד חצות, בכל הקווים. לרוב, לא תחכו יותר מ 5 דקות לרכבת, ובכל תחנה ישנו מסך אלקטרוני המראה כמה זמן נותר עד להגעת הרכבת הבאה.
כרטיס לנסיעה בודדת במטרו עולה 1.15 יורו לנוסע מבוגר. למי שיודע שהוא מתעתד לנסוע לפחות 5-6 פעמים במטרו במרכז העיר במהלך שהותו בברצלונה, משתלם לקנות מעין כרטיסיה של 10 נסיעות באזור מספר 1 (מרכז העיר). הכרטיס נקרא T10 ומקנה זכות לנסיעה במטרו, באוטובוס, ברכבת RENFE. הוא עולה 7 יורו למבוגר, כך שיש בזה חסכון משמעותי. הכרטיס איננו אישי, ומספר אנשים יכולים לחלוק אותו ביניהם. קיימים עוד סוגי כרטיסים אחרים למשל: כרטיס מטרו משפחתי ל- 70 נסיעות עולה 43.65 יורו.
חשוב לדעת שעם כרטיס ה - T10 ניתן לשלב בין אמצעי נסיעה שונים, למשל רכבת ואוטובוס, בתנאי שמשך הנסיעה מרגע שהחתמת את הכרטיס לא עולה על שעה ורבע, ובתנאי שלא חרגת מתחומי אזור 1. (לאזורים אחרים יש כרטיסי נסיעה קצת יקרים יותר עם תחום מורחב(. אם ידוע לכם שתזדקקו לשימוש תכוף במטרו (ובאוטובוסים) אפשר לקנות כרטיסי נסיעה יומיים לנסיעה בלתי מוגבלת, במחירים סבירים למדי. יש כרטיסים ליום אחד, יומיים, שלושה, ארבעה וחמישה.

הערה: למטיילים עם מוגבלות ולקשישים - קחו בחשבון כי לא בכל תחנות המטרו ישנן מעליות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוסים

מערכת האוטובוסים הפועלת בברצלונה הינה טובה ויעילה. לתיירים מוצעת האופציה של אוטובוס התיירים המיוחד הנע במסלולים קבועים ולכן בדרך כלל ממעטים להשתמש בה. מי שבכל זאת זקוק, יכול לקרוא עוד מידע על מסלולי הנסיעה של האוטובוסים בברצלונה.

אוטובוסים אדומים:
רוב האוטובוסים הפועלים במרכז העיר הם אלה האדומים של חברת TMB אותה חברה המפעילה את המטרו. בדרך כלל פועלים אוטובוסים אלה בין 05:30 ל- 22:30 או בקווים מסוימים עד 23:00. האוטובוסים מרווחים ונוחים והתשלום בהם מתבצע או בתשלום לנהג או באמצעות כרטיס משולב לכל אמצעי התחבורה אותו מחתימים במתקן מיוחד המוצמד לאחד העמודים ברכב. מחיר כרטיס נסיעה באוטובוס זהה למחיר הנסיעה במטרו - 1.15 יורו לנסיעה בודדת, אבל גם כאן מומלץ לקנות את כרטיס ה - T10 המקנה זכות ל- 10 נסיעות.
הערה:ניתן לשלב בין האוטובוסים והמטרו כדי להשלים נסיעה מיעד ליעד.

אוטובוסים שכונתיים (לבנים)
אלה אוטובוסים שכונתיים, כמעט פרטיים, המשרתים את השכונות המרוחקות יותר. קוים אלה פועלים בתדירות נמוכה יותר, ואם לא רכשתם כרטיס חודשי נדרש עבורם כרטיס מיוחד.

אוטובוסים כחולים
ה- TombBus הוא אוטובוס המיועד לעורכי הקניות בברצלונה. האוטובוס נוסע מפלאסה קטלוניה עד פלאסה פיוס ה- 12 וחולף בשדרת הדיאגונל ובאזור האוניברסיטה ומגיע לשכונות שאליהן לא מגיע המטרו ולאזורי הקניות העיקריים בעיר. במסלול של ה- TombBus יש 28 תחנות והוא מצויד במגזינים, מוזיקה, שטחי אחסון לשקיות וכסאות נוחים מאד.
שעות פעילות:
מפלאסה קטלוניה: מ- 08:00 עד 21:35 (בשבת וביום א` החל מן השעה 10:00)
מפלאסה פיוס ה- 12: מ- 07:30 עד 21:05 (בשבת ובימי א` החל מן השעה 09:30).
תדירות: כל 5 עד 8 דקות.
המחיר בקו זה הוא מעט גבוה יותר 1.45 אירו.

אוטובוס תיירים Bus Turistic
זוהי אופציה מאד נוחה ומומלצת לתיירים להתניידות בעיר, במסלולי התיירות המקובלים. לאוטובוס התיירותי יש שני מסלולי נסיעה בשני קווים שונים, שכל אחד מהם מכסה חלק אחר של העיר, וביחד הם מביאים את התייר לכל אחת ואחת מן הנקודות החשובות. סה'כ יש לשני הקווים 32 תחנות עצירה, מתוכן 4 תחנות משותפות לשני הקווים ובהן ניתן לעבור מקו אל קו. ברגע שקניתם כרטיס נסיעה יומי, אתם יכולים לעלות ולרדת מהאוטובוס כרצונכם לאורך כל היום, ללא הגבלה. על כל אוטובוס נמצא מדריך רב לשוני (אנגלית, צרפתית, ספרדית וקטלונית) מוסמך מטעם מועצת התיירות של העיר, ואפשר להיעזר בו לשאלות או הדרכה קצרה. עם העלייה לאוטובוס מקבלים חוברת ובה פירוט כל התחנות ומידע על האתרים הסמוכים לכל אחת מהן. כמו כן מקבלים פנקס קופונים המקנה הנחות במקומות שונים בעיר, החל מהנחה מסוימת בסניפי מקדונלד ופיצה האט ועד להטבות והנחות בדמי כניסה לאתרים ולמוזיאונים.
האוטובוס התיירותי פועל מדי יום החל בשעה 9 בבוקר (לחלק מן התחנות הוא מגיע קצת מאוחר יותר כיוון שבתשע הוא עוזב את תחנת המוצא(. הפעילות נפסקת עם האוטובוס האחרון שיוצא בשעה 19:00 בחודשי החורף, וב- 20:00 או 21:00 בחודשי הקיץ.
בחודשי הקיץ פועל גם קו תיירותי שלישי הנקרא "מסלול הפורום" והוא מכסה מסלול מצומצם יותר מן השניים האחרים, באזור הנמל האולימפי ופורום 2004.
האוטובוסים בכל המסלולים יוצאים בתדירות של בין 6 ל - 20 דקות, תלוי בשעת היום. המחיר ליום אחד של נסיעה בלתי מוגבלת בכל קווי האוטובוס התיירותי הינו 19 יורו לאדם. רצוי ומומלץ לקנות כרטיס ליומיים, שכן אז המחיר הרבה יותר אטרקטיבי, 26 יורו, וממילא זקוקים ליותר מיום אחד כדי להשלים את הביקורים בכל האתרים החשובים של העיר. ילדים משלמים 12 יורו ליום אחד ו - 16 יורו ליומיים. את כרטיסי הנסיעה ניתן לקנות על האוטובוס עצמו או בנוחות רבה דרך אתרי אינטרנט המציעים את האפשרות לרכישת כרטיסים לאוטובוס התיירים בברצלונה.
מאחר ועל הכרטיס מוטבע תאריך והוא יומי, רצוי להתחיל את השימוש בו בבוקר מוקדם, כדי לעשות ניצול מרבי. אין טעם להתחיל את השימוש בכרטיס בשעות אחה"צ והערב.
מסלולי הנסיעה השונים של האוטובוס התיירותי: המסלול הצפוני - בצבע אדום, המסלול הדרומי בצבע כחול, ומסלול הפורום [רק בקיץ] בצבע ירוק. סה"כ אורך הנסיעה של שני המסלולים, הכחול והאדום, אם נוסעים בהם ברציפות מבלי לרדת הוא כשעתיים, ואם מתאפשר לכם - נסו לעלות למעלה למפלס העליון של האוטובוס ולראות את המראות מן הגובה.

TibiBus
ה- TibiBus נוסע מפלאסה קטלוניה לטיבידאבו ומגיע אף עד למגדל התקשורת (Torre Collserola). הוא נוסע לאורך פסאו דה גראסיה דרך שכונת גראסיה, כיכר לספס, פארק גואיי, ועד לראש הטיבידבו. שעות הפעילות שלו משתנות בהתאם לשעות פעילות פארק השעשועים שבראש ההר.

אוטובוס לילה
עוד לפני תום שירות המטרו או האוטובוסים מתחיל שירות הלילה של האוטובוסים הצהובים. אלה מסומנים באות N שאחריה מספר הקו. האוטובוסים יוצאים בדרך כלל מפלאסה קטלוניה לכל קצווי העיר.
שעות פעילות: 22:30 עד 04:30 או 05:00 תלוי מתי מתחילה התחבורה הרגילה באותו אזור.
תדירות: כל חצי שעה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוניות

המוניות בברצלונה הן כלי תחבורה נפוץ ומקובל, ויחסית לא יקר כל כך. (נסיעה של כרבע שעה תעלה כ- 5 יורו). המוניות צבועות בשחור וצהוב, ניתן לעצור אותן ברחוב על ידי הנפת יד או לגשת לאחת מתחנות המוניות המוסדרות. כשהמונית פנויה לנסיעה, נדלקת נורה ירוקה בגג הרכב. מתן טיפ לנהגי מוניות מקובל מאד בברצלונה ונהוג להשאיר בין 5% ל 10% מהמחיר הנקוב במונה. מחיר התחלתי לנסיעה במונית הוא 1.30 אירו.
שלושה תעריפים נהוגים במוניות והנהג מפעיל את המונה לאחר כניסתך למונית:
תעריף מספר אחד:
תעריף לילה מהשעה עשר בלילה עד השעה שש בבוקר.
תעריף מספר שניים:
תעריף יום בין השעות שש בבוקר ועד השעה עשר בלילה.
תעריף מספר שניים:
תעריף לנסיעות מחוץ לאזור המטרופולין של ברצלונה. (בשבת וראשון התעריף הוא תעריף מספר 1 במשך כל שעות היום והלילה).

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

חשמלית TRAM

בברצלונה פועלים שלושה קווי חשמלית מודרניים שנחנכו רק לאחרונה. מחיר נסיעה בודדת הוא 1.15 יורו. ניתן לראות את מסלוליהם ופירוט התחנות שלהם.
בנוסף, יש גם קו חשמלית ותיק אחד בצפון העיר, הנקרא החשמלית הכחולה - Tramvia Blau שכל מי שרוצה לטפס לראש גבעת הטיבידאבו קרוב לודאי ישתמש בו. החשמלית הזאת מעניינת מאד - היא עתיקה אבל משופצת. היא הותקנה לפני כמאה שנה, בתחילת המאה ה - 20, והקטע הזה לגבעת הטיבידאבו הוא הקטע האחרון והיחיד שלה שעדיין פועל. ממשיכים להפעיל אותה בגלל נוסטלגיה. היא קצת מקרטעת, אבל הנסיעה בה היא ממש חוויה, כיוון שהדרך יפהיפה - היא נוסעת בין וילות יפות ובתים עשירים הבנויים במיטב סגנונות הבניה שברצלונה כל כך מצטיינת בהם - דרך חווייתית מאד. החשמלית נוסעת מככר ג'ון קנדי עד ככר דר' אנדראו, ושם ניתן לרדת ולתפוס את הרכבל העולה לגבעת הטיבידבו. קו החשמלית הכחולה פועל מדי יום בין השעות 7:45 בבוקר ל - 20:50 בלילה. תדירות הנסיעה בו היא בכל 20 דקות, ומחיר הנסיעה בכיוון אחד הוא 2.10 יורו למבוגר. אם קונים כרטיס הלוך ושוב, המחיר הוא 3.10 יורו.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכבל

בברצלונה יש שני סוגי רכבל ושלושה קווי נסיעה בהם.
סוג אחד הוא מעין "רכבת אווירית" - קרון הנוסע על כבל שנמתח באוויר ממתחם "ברצלונטה" ליד הנמל, עד לגבעת המונז'ואיק, וההפך. זוהי חוויה מרנינה למי שרוצה לראות את ברצלונה מהאוויר, כמעט כמו ממטוס. המראה מרהיב, אבל לא מומלץ למי שסובל מפחד גבהים. תדירות הנסיעה היא כל 15 דקות, ומחירה 7.50 יורו למבוגר לכיוון אחד, או 9 יורו הלוך ושוב.
בגבעת מונז'ואיק,יש רכבל רגיל שמעפיל אל ראש הגבעה. תדירות הנסיעה היא כל 15 דקות, ומחיר בכיוון אחד הוא 1.15 יורו. הרכבל פועל מדי יום בין 8 בבוקר ל - 8 בערב, ורק בשבת וראשון מתחיל שעה מאוחר יותר, מ- 9 בבוקר. גם הנוף הנשקף בנסיעה זו הוא מרהיב, חוויה מיוחדת.
גם לגבעת הטיבידבו יש רכבל רגיל משלה. הוא יוצא מהנקודה אליה הגעתם עם החשמלית הכחולה, ועולה לראש הגבעה כל 30 דקות. מחיר הנסיעה הוא 2 יורו לכיוון אחד למבוגר, ו - 3 יורו הלוך ושוב. הבעיה עם הרכבל היא בימי הפעילות שלו. לאורך כל השנה הוא פועל רק בימים שבת, ראשון וימי חג, בין השעות 10:45 ל- 19:15. אבל בנוסף, הוא פועל גם בימים מסוימים נוספים מדי חודש, רק שאין בהם סדירות או עקביות שניתנת לתיאור כאן. לבירור פרטים מדויקים של ימים ושעות פעילות במהלך ביקורכם בברצלונה, פנו אל לשכת המודיעין לתיירים, או באתר המפרט את ימי הפעילות הנוספים של הרכבל.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אופניים

אופניים הם אמצעי תחבורה שהולך ותופש תאוצה בברצלונה.
רכיבה באופניים היא דרך נהדרת להכיר את העיר וגם לעשות ספורט.
בנוסף להיותם כלי תחבורה ידידותי לסביבה, הן פיתרון של ממש בערים הגדולות, אשר מציעות תחבורה ציבורית, שלא תמיד מתאימה לכולם. ניתן לשכור אופניים בברצלונה ליום, לחצי יום או לפי שעות.
כל המידע על הנקודות בהן ניתן לשכור אופניים בברצלונה, מסלולי אופניים ושירותי חניה ניתן לראות בקישורים הבאים:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה אל מחוץ לעיר

רכבות


FGC:
הרכבת של הממשל האוטונומי של קטלוניה המכונה FGC (Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya) הינה רשת רכבות עירוניות אשר משלימה את רשת המטרו ונוסעת אל מחוץ לעיר. הרכבת אומנם נוסעת באזורים העירוניים שבתוך העיר אך בעיקר אל הפרברים ואל האזורים המרוחקים יותר מהעיר. ניתן להגיע איתה לעיר טראסה, לסבאדייל לאוניברסיטה העצמאית של קטלוניה, למונסראט ואפילו לעמק נוריה המרוחק כ- 120 ק"מ מברצלונה. לרכבת 2 קווים בתוך ברצלונה ו 4 קווים נוספים אשר מגיעים אל ערים שכנות. תחנות הרכבת בברצלונה נמצאות בכיכר אספניה משם יוצאות רכבות אל Montserrat, Igualada, Manresa, Sant Boi, Martorell וכיכר קטלוניה משם יוצאות רכבות אל Sabadell, Terrassa, Bellaterra ועוד. רכבת זו פעילה בימים ב´- ה´ בין 05:45 בבוקר ועד 00:05 בלילה, בימים ו´- ש´ בין השעות 05:50 בבוקר ועד 02:15 בלילה, וביום ראשון בין 05:50 בבוקר ועד 00:02 בלילה.
התעדכן באתר על מפות הקווים השונים.

RENFE:
חברת הרכבות הספרדית RENFE מפעילה רכבות אל מחוץ לברצלונה. התחנות של החברה הנמצאות במרכז העיר הן בפלאסה קטלוניה, בתחנת הרכבת Sants ובפסאו דה גרסייה. יש תחנות בהן חולפות רכבות RENFE והן מרוחקות מעט יותר מן המרכז: Arc de Triomf, Clot, Fabra i Puig ו- Cornell? . ברכבת קרונות של מחלקה ראשונה ושנייה ובחלק מהקווים גם שירותי מסעדה ומזנון. בכל רכבת יש תאי שירותים ניתן להגיע מברצלונה לכל ערי ספרד הקרובות והרחוקות וגם להתחבר אל רכבות המובילות לצרפת.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכישת כרטיסים

היכן ניתן לרכוש את כרטיסי הנסיעה השונים?

 • במכונות האוטומטיות של המטרו למכירת כרטיסים.
 • במרכזי שירות הלקוחות של ה- TMB.
 • במשרדי מכירות הכרטיסים של רכבת המטרו.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בתחנות רכבת ה- FGC.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בדוכני לוטו ובקיוסקים שונים.
 • כרטיס לנסיעה בודדת באוטובוס ניתן לקנות גם על האוטובוס.
 • כרטיס לאוטובוס התיירים ניתן לקנות על האוטובוס או בכל אתר אינטרנט המציע את האפשרות לרכישת:
  כרטיסים לאוטובוס התיירים בברצלונה.
 • במרכזי המודיעין לתיירים.
 • באתר האינטרנט barcelonaturisme

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שכירת רכב

כמו שכבר נכתב לפני, מערכת התחבורה הציבורית של ברצלונה טובה מאד והיא כוללת את המטרו, אוטובוסים, חשמליות, רכבל ומוניות. כמו כן, רוב אתריה המרכזיים של העיר הם במרחק הליכה סביר ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר במיוחד אם אין בכוונתכם לצאת מן העיר.
טיעונים נוספים נגד השכרת רכב בברצלונה יהיו: רחובות צרים וקשים לנהיגה, רחובות חד כיווניים רבים, עומסי תנועה במרכז העיר, מחירי חניה יקרים וסינדול.
המתכננים טיול באחד מה יעדים מחוץ לברצלונה והמעוניינים בכל זאת לשכור רכב בברצלונה יוכלו לעשות זאת בקלות בכל אחת מסוכנויות השכרת הרכב הבינלאומיות, למשל: Avis, Hertz, Alamo, Budget וכדומה.
אתרי אינטרנט אמינים ומומלצים, אשר עובדים עם כל סוכנויות הרכב הבינלאומיות, בהם ניתן לבצע הזמנה בקלות:
1) CarRent.co.il
לשוכרים רכב כדאי לדעת את הדברים הבאים:

איזה רישיון נהיגה נדרש בספרד?
בספרד ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי בלבד לתקופה של עד 6 חודשים, ואין צורך להוציא רישיון בינלאומי.

מספר כללים לנהיגה בספרד:

 • בספרד נוהגים בצד ימין.
 • לספרדים מספר חוקי תנועה שונים מאלו אנו מכירים בארץ. יש לשים לב לנקודות הבאות:
  פניות שמאלה:
  כאשר ישנו רמזור ירוק משותף לנסיעה ישר או שמאלה, מותר לפנות שמאלה רק לאחר שנותנים לכל התנועה שמגיעה ממול לעבור. כאשר הרמזור לפניה שמאלה מופיע כחץ ירוק, מותר לפנות שמאלה באופן רגיל, כמו בארץ.
  צמתים ופניה שמאלה:
  לעיתים, ישנן צמתים בהן יש שני רמזורים בפניה שמאלה. במידה והתחלתם את הפניה כאשר הרמזור הראשון ירוק, והרמזור השני הממוקם בקצה הצומת אדום, יש להמתין באמצע הצומת עד שהרמזור השני יתחלף לירוק ולאחר מכן להשלים את הפניה.
  כיכרות:
  ככרות רבות מרומזרות באופן כזה שבכל רבע ככר יש רמזור, כך שלמעשה תאלצו לעבור 4 רמזורים על מנת לבצע פניית פרסה בכיכר.
 • ברחבי ספרד למעלה מ 7,000 ק"מ של כבישים מהירים, אשר מאפשרים לנסוע בקלות ובנוחות ברחבי ספרד. חלק מהכבישים המהירים הם כבישי אגרה. פירוט כבישי האגרה והתעריפים השונים.
 • מכיוון שהספרדים נאמנים מאוד לשפתם, ישנם מקומות בהם השילוט הוא בספרדית בלבד, ללא שילוט נוסף באנגלית, דבר שיכול להקשות על הנהיגה.
 • עוד טיפים לנהיגה בספרד...


מונחים שימושיים לנוהגים בספרד
Ceda el Paso - תן זכות קדימה
Centro - מרכז העיר
Comisaria - תחנת משטרה
Cuidado - נהג בזהירות
Desvio - מעקף
Dirreccion Unica - כביש חד סיטרי
Obras - עבודות בכביש
Peligro - סכנה
Todas Direcciones - כל הכיוונים
Autopista - כביש מהיר
Despacio - האט
Prohibido el paso - כביש סגור
Mantenga su izquierda - הצמד לשמאל
Mantenga su derecha - הצמד לימין
Prioridad a la izquierda - זכות קדימה למגיעים משמאל
Prioridad a la derecha - זכות קדימה למגיעים מימין
Enciendense sus luces - הדלק אורות
Salida - יציאה מהכביש המהיר

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המלצות וטיפים

מספר המלצות/טיפים הקשורים לתחבורה בברצלונה והכל מניסיון אישי וניסיונם המצטבר של תיירים רבים אחרים:

 • הדרך הנוחה ביותר -
  הדרך הנוחה ביותר לתור את ברצלונה היא לקנות כרטיס ליומיים לאוטובוס התיירותי, ולכסות אתו את כל האתרים היותר מרוחקים מן המרכז. בשאר הזמן - ללכת וללכת וללכת ברגל.. המרחקים, לאחר שביקרתם בעזרת האוטובוס באתרים הקצת יותר מרוחקים, אינם גדולים והשיטוט ברחובות הוא חוויה.
 • אוטובוס התיירים –
  אם מתאפשר לכם, טפסו למעלה לקומה השנייה של האוטובוס.
 • נסיעה ברכבל -
  אל תוותרו על נסיעה באחד מקווי הרכבל של העיר (הקו הארוך מברצלונטה עד למונז'ואיק, או אחד הקווים הקצרים יותר לראש אחת הגבעות) חבל להחמיץ את הנוף הנפלא הנפרש לנגד עיניכם.
 • כרכרת סוסים –
  בקצה שדרת הרמבלה ליד אנדרטת קולומבוס והנמל חונות בשעות האור כרכרות עם סוסים, שאותן ניתן לשכור לצורך סיור באזור. ניתן לבחור בין שני מסלולים: המסלול הרגיל הנמשך כחצי שעה והמסלול המורחב שנמשך כ45- דקות (משך המסלולים בהתאם לתנועה).
 • כייסים –
  מכת הכייסים בברצלונה חמורה במיוחד בתחנות מטרו צפופות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


תחבורה - תוכן עניינים

ברצלונה - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים
אוטובוס תיירים בברצלונה