הזמנת מלונות באינטרנט Barcelona Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


שפע ומגוון אתרי תיירות בברצלונה

הקדמה

27+ Tours & Activities in Barcelona מי ששואל את עצמו מה לעשות בברצלונה? מה לראות בברצלונה? מה אסור להחמיץ ומה חובה לראות בברצלונה? יגלה כי לברצלונה, בירתה של קטלוניה, יש המון להציע. מוזיאונים, פארקים, אתרים היסטוריים, אדריכלות ועוד אינסוף מקומות ואטרקציות מעניינות. כל כך הרבה מה לעשות ומה לראות שקשה להספיק ולראות את כל מה שלעיר יש להציע. מה עוד שישנם גם אתרי תיירות רבים מחוץ לברצלונה.
להלן פירוט האתרים המרכזיים שחובה לראות בעיר עצמה:

המלצה:
רוצה להנות מתחבורה חינמית ועוד מגוון הנחות באטרקציות, מוזיאונים, חנויות ועוד?
הזמן כאן ועכשיו את כרטיס Barcelona Card.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מקומות שאסור להחמיץ בעת ביקור בברצלונה

רמבלה (La Rambla)

שדרת רמבלה (ראמבלה) בברצלונה היא הרחוב המפורסם והמתויר ביותר בה עד כדי כך שנהוג להגיד שאם היית בברצלונה ולא הגעת אל רמבלה כאילו לא היית בה. זהו עורק חיים ראשי של העיר שמתחיל בכיכר המרכזית, כיכר קטלוניה, ומסתיים בחוף הים, על יד הנמל העתיק. אורכה של השדרה הוא כ- 1.5 ק"מ והיא נחשבת לשדרה הייצוגית של העיר. השעות שבהם מומלץ להסתובב בשדרה הן אחר הצהרים והערב אז אפשר ליהנות מאווירה אמיתית של ברצלונה הקלאסית.
משני צידיה של השדרה מדרכות צרות וליד כל מדרכה יש כביש בו זורמת תנועה חד כיוונית. בצד אחד לעבר הים ובצד השני מן הים אל העיר. באמצע, בין שני הכבישים, נמצאת טיילת ארוכה. זהו מעין מדרחוב להולכי רגל שלאורכו נטועים עצים ובו קיוסקים, דוכני פרחים, כלובים עם חיות מחמד למכירה, אמנים המציגים עבודות יד וציורים שונים, והרבה מופעי רחוב ו"פסלים אנושיים". השם לה-רמבלה נובע מן המילה הערבית ל'קרקע חולית" של מקור מים. בעבר היה זה רחוב צר שעבר לאורכו של נחל שזרם בעיר, ממש ליד חומות העיר העתיקה, ונשפך אל הים. בגלל היותה מורכבת מכמה חלקים, קיבלה השדרה סיומת של רבים והיא נקראת 'הרמבלאס' כאילו מדובר בכמה שדרות: "רמבלה דה קנאלטס", "רמבלה דה לס אסטודיס", "הרמבלה של סנט ג'וזף'", "הרמבלה של הקפוצ'ינים", "הרמבלה של סנטה מוניקה". יש לזכור כי עד כמה שהשדרה יפה, מעניינת ושוקקת ועד כמה שניתן לא מעט שעות לבלות בה, בהליכה לאורכה, במסעדות, בשווקים ומוזיאונים שבתוכה, הרי שמשני צידיה ישנם אתרים מעניינים לא פחות.
חלק העיר שמשמאל לשדרה, כאשר יורדים לכיוון הים, הוא הרובע הגותי, ואילו השכונה המשתרעת מצד ימין היא שכונת רוואל.
להלן המקומות שלא כדאי לפספס לאורך הרמבלה:

 • שוק בוקריה - זהו שוק האוכל המקורה, העממי וההומה שבלב השדרה והוא המוכר והאהוב מכל השווקים שנמצאים בשדרות הארוכים. שוק מקסים, עשיר בצבע והמולה של תיירים ומקומיים בו ניתן למצוא מכל טוב והכל בשפע ובסדר מופתי.
 • מוזיאון השעווה - מוזיאון קליל ונחמד כמיטב המסורת של מוזיאוני שעווה בעולם.
 • אנדרטת קולומבוס - בקצה השדרה, צמוד למזרקה שבכניסה לנמל, מתנשאת לגובה האנדרטה של קולומבוס. בראש הפסל עומדת דמותו של קולומבוס, ומצביעה אל הים.
 • כיכר ריאל - מובלעת ארכיטקטונית מרשימה הנמצאת בסמוך מאוד לרמבלה בעיר העתיקה. ברחבת הכיכר יש כמה בתי קפה ומסעדות.
 • מוזיאון פיקסו - בסמוך לרמבלה, ברובע הגותי, שוכן המוזיאון בו תמצאו את תחילת דרכו של פיקסו כאומן, סקיצות רבות מימיו כאומן צעיר וכן תמונות מתקופתו הכחולה.
 • כיכר קטלוניה - כיכר קטלוניה, הכיכר המרכזית של ברצלונה, גדושה מזרקות, פסלים ומאות יונים. כיכר מקסימה שמכל עבריה חנויות ידועות ובה עצמה חיי לילה מהנים לתיירים.
איך להגיע לרמבלה?
להגיע אל כיכר קטלוניה במטרו מספר 1 או מספר 3 לתחנת Catalunya

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

כיכר קטלוניה

כיכר קטלוניה, הכיכר המרכזית בברצלונה, גדושה מזרקות, פסלים ומאות יונים. מכיכר קטלוניה יוצאות כמה שדרות מרכזיות. המרכזית שבהן, שביקור בה אסור לפספס, היא שדרת הרמבלה (La Rambla). משני צידי כיכר קטלוניה יש המון חנויות של רשתות מוכרות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

סגרדה פמיליה (Sagrada Familia)

כנסיית סגרדה פמיליה (המשפחה הקדושה), יצירת המופת הבלתי גמורה של אנטוניו גאודי, היא אחת האטרקציות היותר פופולאריות בברצלונה. הכנסייה נחשבת לאחד מסמליה הבולטים ביותר בעיר, וליצירה ארכיטקטונית מופלאה בכל העולם והיא בבחינת אתר חובה לביקור בברצלונה.
הרעיון לבניית הכנסייה הועלה על ידי קבוצת מאמינים נוצרים ששמה לה למטרה לעצור את התהליך של ההתרחקות מהנצרות. הם חשבו שבניית כנסייה מפוארת תחזק את מעמד הנצרות ותקרב אליה מחדש את המתרחקים. בשנת 1877 הם קנו חלקת אדמה ברובע היוקרתי של אותה תקופה, אישמפלה, ומינו את הארכיטקט פרנסיסקו דה פאולה דה וילאר לבנות כנסיה ניאו-גותית מפוארת. עבודות הבניה החלו בשנת 1882.
שנה אחת מאוחר יותר, לאחר שוילאר נפטר, נכנס לתמונה האדריכל אנטוניו גאודי, והוא בן 31. הוא לקח על עצמו את המשך העבודה, ומאותו רגע למעשה הקדיש את חייו לבניית הכנסייה. במקום להיצמד לתכנון המקורי, שינה גאודי את התוכניות שינוי דרסטי. הסגנון הניאו-גותי פינה את מקומו לסגנון מודרניסטי שגאודי היה מנציגיו הבולטים.
בשנת 1926, עם מותו של גאודי, הושלמה הבניה של חזית אחת בלבד, מגדל אחד בלבד, הקריפטה התת קרקעית והגומחה הקשתית שבמזרח הכנסייה. הדרך לסיום העבודה הייתה עוד ארוכה. גאודי שנהג לשנות כל הזמן את תוכניות הבנייה ושנתן לדמיונו להשתולל עם אלתורים המנותקים לחלוטין מהתוכנית המקורית, לא השאיר לאחר מותו תוכנית עבודה ברורה ומסודרת.
למרות זאת, לארכיטקטים העושים במלאכה, היה די ברור מה היה בכוונתו של גאודי לעשות. השרטוטים האחרונים שהוא השאיר הראו כנסייה שאורכה 95 מ', ורוחבה 60 מ', והם נשארו נאמנים לתוכניות ולשרטוטים. כשתסתיים הבניה, תוכל הכנסייה להכיל 13,000 איש בו זמנית. יהיו לה 18 מגדלים: 4 מגדלים בכל אחד משלושת הצדדים, יסמלו את 12 השליחים של ישו. גובה המגדלים ינוע בין 90 ל 120 מטר 4 מגדלים נוספים יסמלו את האוונגליונים - ספרי הקודש, והם יקיפו את המגדל הגבוה ביותר, 170 מ' גובהו, שיסמל את ישו. המגדל האחרון, מוקדש לבתולה מאריה, ייבנה מעל הגומחה המקושתת במזרח. כיום יש כבר שתי חזיתות גמורות ו - 8 מגדלים שלמים. בניית הגג מעל מרכז הכנסייה, ה- Nave - הסתיימה רק בשנת 2000. כיום העבודות מתרכזות בעיקר בהשלמת ה - Nave, ובבניית החזית הדרומית הידועה בשם חזית התהילה . חזית זאת תתאר את מחזור החיים של האדם מלידה עד מוות. החזית הראשונה, הפונה מזרחה, נקראת חזית המולד - Nativity Facade והבניה שלה הסתיימה עוד בחייו של גאודי. היא מעוטרת בסגנון הבארוק במוטיבים של חיות וצמחים. ממולה, החזית המערבית, נקראת חזית הפסיון (יסוריו של ישו). בנייתה החלה ב - 1954, אבל רק ב - 1987 נוספו לה פסלים, מעשה ידיו של סוביראק , המתארים סצינות שונות של ישו הצלוב. מיד עם הצגתם לראווה, עוררו הפסלים מחאה ציבורית חריפה, כיוון שהיו שונים מאד מסגנונו של גאודי. הפסלים עשויים בקווים מאד נקיים, מינימליסטים, כל כך שונים מהעיטורים העשירים בהם קישט גאודי את כל עבודותיו. אבל ברצלונה היא עיר פלורליסטית, נותנת מקום לכל ולכולם, ועבודתו של סוביראק נשארה על כנה.
אלמנטים רבים מן הטבע משולבים בעבודתו של גאודי, ובעיקר אלמנט הגובה שהיה כאילו חיקוי לעצים גבוהים עטורי צמרות גדולות. ככל שהתפתחה עבודתו, כך הלך גאודי והקצין את הסגנון, ייצר דפוסים חדשים ולמעשה גיבש סגנון ייחודי שהוא רק שלו. עבודותיו נראות כאילו הן נמצאות בתנועה, זוויותיהן אינן שגרתיות והחומרים בהם הוא עושה שימוש חורגים מכל המקובל והידוע: אבנים, פסיפסים, שברי זכוכיות, ברזל, זכוכית, מוזאיקות וקרמיקה - כל אלה משולבים ביצירתו בדרך האופיינית רק לו. גאודי מת (יצא באחד הימים של שנת 1926 מהכנסייה, חצה את הכביש ונדרס על ידי חשמלית) לפני שהצליח להשלים את המלאכה, ועבודות הבניה של הכנסייה תמשכנה, על פי כל ההערכות, לפחות עד שנת 2041, הן בגלל היעדרותו של גאודי והן מהסיבה שכיום הבנייה ממומנת אך ורק על ידי תרומות ולכן התקדמות הבנייה תלויה בקצב גיוס התרומות. גאודי קבור באולם התת קרקעי של הכנסייה. אפשר ומומלץ להיכנס אל תוך הסגרדה פמיליה. הכניסה בתשלום ודלפק לרכישת כרטיסים נמצא בחזית המערבית של המבנה. בתוך הקתדרלה יש תערוכה של תכניות הקרקע, מסמכים שונים, מק"טים ומודלים שממחישים את דרך עבודתו של גאודי שהקדיש לבנייתה כארבעים שנה מחייו. יש גם אפשרות לעלות במעלית אל מרומי אחד הצריחים (בתשלום נוסף) ממנו נשקף נוף מדהים של ברצלונה. אפשר גם לבקר בקריפטה (האולם התת קרקעי) בו נמצא קברו של גאודי.
המבנה הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

כתובת:
Mallorca, 401
סמוך לשדרת האישמפלה- Eixample, בין הרחובות Provenia, Sardenya, Mallorca Marina.
איך להגיע לכנסיית סגרדה פמיליה?
במטרו: קווים 2,5 לרדת בתחנת sagrada familia
שעות פעילות:
פתוח כל יום
בחודשים אוקטובר-פבואר פתוח בין השעות 09:00-18:00
בחודשים מרץ-ספטמבר פתוח בין השעות 09:00-20:00
מחיר:
מחיר מבוגר - 10 יורו
צעירים וסטודנטים - 5 יורו
המחיר כולל סיור במוזיאון.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים   |   מלונות קרובים   |   אטרקציות

אנדרטת קולומבוס

אנדרטת קולומבוס (ידועה גם כ פסל קולומבוס, עמוד קולומבוס או המונומנט של קולומבוס ) נמצאת בקצה שדרת הרמבלה בצמוד למזרקה שבכניסה לנמל. האנדרטה הינה עמוד נישא בגובה 60 מטר, מוקף פסלי אריות ומעוטר במספר רב של פסלים ועיטורים לזכרו של כריסטופר קולומבוס והיא מסמלת את חזרתו לספרד לאחר שיצא ממנה בראש צי בן 4 ספינות לגלות את אמריקה. בראש העמוד עומדת דמותו של קולומבוס, ומצביעה אל הים, לכאורה לכיוון העולם החדש, אך היא בעצם מצביע לכיוון אפריקה. ניתן לעלות במעלית (הכניסה דרך מדרגות שיורדות ממפלס הכניסה שממוקמות בצד שפונה לים ותמורת תשלום) למצפה בראש העמוד ומשם להשקיף אל הים, אל הלא נודע, כמו שעשה קולומבוס ב 1492.
הערה: המצפה יכול להכיל עד 12 אנשים ולכן צפויים תורים במקום.
ליד האנדרטה ניתן לראות את שחזור ספינתו המפורסמת, ה- Santa Maria. כאן התקבל קולומבוס ע"י המלך פרדיננד והמלכה איזבלה בשובו ממסעו הראשון (בו חשב שגילה את הודו אך למעשה גילה את אסיה). מומלץ לבקר בספינה ומכאן גם ניתן לקחת סיורים בסירה מסביב לנמל.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

הר היהודים - מונז'ואיק (Montjuic):

הר היהודים של ברצלונה הוא בעצם כינוי של התושבים לגבעה בגובה 175 מטר מעל פני הים הנמצאת בדרום העיר בסמוך לאזור הישן של העיר מצד דרום מערב המשקיפה על הן על העיר והן על הים. השם "הר היהודים" ניתן להר מכיוון שבין היתר שימש בעבר כבית קברות יהודי. ההר ידוע גם בשמו השני, "ההר האולימפי". שם זה על שום שכמה מהאתרים המרכזיים שנבנו לכבוד האולימפיאדה שהתקיימה בברצלונה ב 1992, נבנו על הר זה. על ההר נערכה התערוכה הגדולה של 1929, ממנה נותרו בצד הצפון מערבי ה פואבלו אספניול ( הכפר הספרדי ) וגנים עשירים בצמחיה מכל היבשות. בצד הצפוני של ההר נמצא פארק חואן מירו בו מוצב פסלו הידוע ה "אישה עם הציפור". כיום ההר הוא אחד מפינות החמד של העיר. הוא הפך להיות פארק לאומי גדול ובו עשרות אטרקציות: גלריות אמנים, מוזיאונים שונים, מבנים מעניינים וכיכרות, אטרקציות לפנאי, גנים קטנים, בתי קפה ומסעדות, וכאמור כמה מהאתרים המרכזיים שנבנו לכבוד האולימפיאדה ב-1992.
האתרים הבולטים במתחם הר היהודים הם:

 • מוזיאון חואן מירו
 • מוזיאון לאמנות קטלונית
 • מוזיאון ארכיאולוגי
 • מוזיאון אתנולוגי
 • המצודה (CASTEL DE MONTJUICH) - נמצאת בראש הגבעה וצופה אל נוף מרהיב. ניתן לראות בה את כל אמצעי ההגנה שהיו אופייניים למקומות מסוג זה - חומות אבן אדירות מימדים, תעלת מגן שהקיפה אותה, גשר עם שלשלאות ברזל כבדות וחצר פנימית מלאה בתותחים וחרכי ירי.
 • הארמון המלכותי (PALAU NACIONALE) - בו שוכן המוזיאון לאמנות של קטאלוניה
 • אצטדיון אולימפי - שימש לטקסים המרכזיים באירועי האולימפיאדה בשנת 1992. גם איצטדיון זה נבנה לקראת התערוכה של 1929, ולמעשה היה אמור לשמש כאיצטדיון המשחקים הרשמי של "האולימפיאדה האלטרנטיבית הלא פשיסטית" בשנת 1936 שהתבטלה בשל מלחמת האזרחים הספרדית.
 • ארמון אלבניז - נמצא לא רחוק מן האצטדיון. במהלך התערוכה של 1929 הוא שימש כמעון האירוח הרשמי של באי התערוכה המיוחסים. כיום הוא משמש לאירועים חגיגיים של העיר, קבלות פנים וטקסים שונים. ב- 1970 נערכו בארמון שיפוצים ונוספו לו ציורים של סלבדור דאלי. לארמון יש גנים נרחבים ויפים בשם גני חואן מארגאל, ניתן לטייל בהם ולהנות מיופיים.
 • מגדל תקשורת - מגדל תקשורת חדשני אשר ניצב בכיכר האולימפית. המגדל נבנה ב- 1992 על ידי הארכיטקט סנטאגו קלאטראווה.
 • מוזיאון צבאי
 • תיאטרון יווני - תיאטרון פתוח שנבנה אף הוא לרגל התערוכה העולמית. נבנה עפ"י דגם מיוון העתיקה. משמש למופעי ריקודים וקונצרטים.
 • פואבלו אספניול
 • פארק חואן מירו
 • מיראמאר - זוהי מעין טיילת עטורת צמחיה ובה נקודת תצפית מרהיבה על הנמל והים. לידה ניצב בניין שמשמש את אולפני הטלוויזיה הספרדית. מתחת לטיילת זו יש גן קקטוסים מיוחד שנבנה ב- 1970.
 • בריכת השחיה האולימפית - נבנתה ב- 1992 לכבוד המשחקים האולימפיים באותו מקום בו עמדה לפני כן בריכה פתוחה עתיקה.
איך להגיע להר היהודים?
אפשרות אחת היא לעלות מכיכר אספניה, לחצות את הכיכר שבמרכזה המזרקה הגדולה, לעלות דרך המדרגות אל הצד הצפוני של הגבעה. (מגיעים אל הפארק של חואן מירו).
אפשרות אחרת היא להגיע ישירות לראש הגבעה עם אוטובוס 61, 50 שיוצאים מכיכר אספניה.
אפשרות נוספת היא להגיע להר בעזרת הרכבל.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

פואבלו אספניול (Poble Espanyol)

פואבלו אספניול (Pueblo Espaniol) = הכפר הספרדי הוא אזור מקסים שנמצא במעלה הר היהודים זהו מאין כפר קטן ובו נמצאים העתקים מדויקים של מבנים יפים המאפיינים אזורים שונים בספרד. המקום שהוקם ב- 1929 לקראת התערוכה העולמית הוא מאין מוזיאון פתוח שבו תצוגה של סגנונות בניה ספרדית שונים. במקום ניתן לראות את חומת העיר Avila או את אחד המבנים היותר מרשימים, ה- UTEBO מאזור סאראגוסה.
שיטוט בסמטאות מוביל אל הביתנים השונים שבחלקם ממוקמים בעלי מלאכה שמדגימים את עבודתם (גילוף, שזירה, נגרות, שיש, זכוכית וציור). במקום יש כיכרות, מסעדות, בתי קפה והרבה דוכני מזכרות. בערבים האווירה במקום רומנטית, החנויות והדוכנים נסגרים, מועדונים ובארים נפתחים וברקע מנגנת תזמורת למטיילים.
המקום פופולארי מאד בקרב משפחות ומתאים מאד גם לאלו המטיילים עם ילדים. ניתן לשכור במקום את משחק ה"חינקאנה" (Gincana) בעלות של כ- 5 יורו למשפחה, משחק שבו הילדים פותרים חידות וחוקרים את האתר.
שעות פעילות:
ב'- ה' 09:00- 20:00
ו'- שבת 09:00- 05:00
א' 09:00- 24:00
מחיר:
מבוגר: 8.5 יורו
ילד: 5.5 יורו
הערה: קיים גם כרטיס משפחתי ל- 2 מבוגרים ו- 2 ילדים בעלות של כ- 20 יורו.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ראה באתר האינטרנט של פואבלו אספניול

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

פארק גואל (Parc Guell)

קרא הכל אודות פארק גואל בדף פארקים וגנים בברצלונה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

טיבידבו (Tibidabo)

את הר טיבידבו (El Tibidabo) בברצלונה ניתן לראות ולזהות מרחוק. בקצה ההר המתנשא לגובה של 517 מטר מעל לפני הים נמצאת כנסיית הלב הקדוש שבראשה ניצב פסלו של ישו. כמו כן אי אפשר לפספס על ההר גם את תורן הטלוויזיה – הטורה דה קולסרולה שגובהו 288 מטרים ובו משקפת לתצפית.
פירוש השם טיבידבו בלטינית הוא "אני אתן לך" ומרמז למסופר בברית החדשה על פיתויו של הצלוב בידי השטן שהעלה אותו לפסגת הר גבוה ומציע לו את העולם הנשקף לרגליו. ממרומי הכנסייה יש נקודת תצפית מרהיבה על העיר וצמוד לה יש פארק שעשועים מסוגנן לילדים.
איך להגיע לטיבידבו
הדרך אל ההר מעט מורכבת ודורשת שילוב של 3 אמצעי תחבורה שונים.
אפשרות אחת:
ניתן להגיע באוטובוס T2 או מתחנת Avenida de Tibidabo , לקחת את החשמלית הכחולה (היחידה שעדיין נותרה בברצלונה) ולאחר מכן את הפוניקולר (רכבת שיניים) עד לפסגה.
אפשרות אחרת:
ברכבת התחתית- מכיכר Doctor Andreu קחו את קו Tramvia Blau. ממגרש החניה שבפארק יש רכבת תיירים שניתן לנסוע איתה עד הפארק עצמו.
פארק שעשועים בטיבידבו (Parc d´Atraccions Tibidabo):
פארק השעשועים צמוד כאמור לכנסיית הלב הקדוש שבראש הר טיבידבו וגם ממנו ניתן לעשות תצפית על העיר. הפארק שנפתח לראשונה בשנת 1908 שופץ המהלך שנות ה- 80 וכולל מתקנים חדישים כמו גם את אלה הישנים המשמרים את טעם העבר. הפארק עצמו קטן, איננו מכיל הרבה מתקנים ולא מציע אטרקציות יוצאות דופן. בפארק גלגל ענק, רכבת הנוסעת על פי התהום ושאר מתקני שעשועים לילדים. למי שמחפש מתקנים מפחידים - זה ממש לא המקום. הפארק מתאים יותר למשפחות עם ילדים מאשר לבני נוער. הפארק מאכלס גם את ה- Museu d'Automats, ובו אוסף של צעצועים אוטומטיים מתחילת המאה ה-20.
כתובת:
הפארק ממוקם על ההר
איך להגיע?
ראה איך להגיע לטיבידבו? (למעלה)
מחיר:
ראה באתר האינטרנט למחירים מעודכנים
שעות פעילות:
מרץ-נובמבר בשעות ובימים משתנים.
הפארק נפתח בצהריים (12:00) ושעות הסגירה נעות בין 20:00 ל-23:00- נתון לשינויים.
כדאי לברר מראש. פרטים באתר האינטרנט.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ראה באתר האינטרנט של טיבידבו.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

הקתדרלה של ברצלונה (Catedral de Barcelona)

הקתדרלה הגדולה והמרשימה של ברצלונה נמצאת בלב לבו של הרובע הגותי העתיק. הקתדרלה של ברצלונה משמשת מקום מושבו של הארכיבישוף הקתולי של ברצלונה ושל חבל קטלוניה כולו. הקתדרלה ידועה גם בשם לה סאו. היוזמה לבנייתה של קתדרלה גותית מפוארת וגדולת מימדים, היתה של המלך חאומה ה- 2. בניית הקתדרלה על חורבות קודמותיה החלה ב- 1298, ונמשכה למעלה מ- 150 שנה. החזית המפוארת והמגדלים נוספו רק בסוף המאה ה- 19.
תיאור הקתדרלה:
מבחוץ:
המבנה העצום והמרשים מעוטר כולו על פי המסורת הגותית העתיקה ונבנה על חורבותיהן של מספר כנסיות קודמות שעמדו במקום ונהרסו בידי הכובשים המוסלמים. המבנה הענק והיפה ללא ספק משדר עוצמה. כשמתבוננים בקתדרלה הזו רואים מיד את הגובה, את הקשתות המחודדות, שמתוכן בולטים מעין זיזים מעוגלים כקישוט. (את הצורה הזו ניתן לראות שוב אצל גאודי, שעיצב את הסגרדה פמיליה הקתדרלה השניה בעיר). הקתדרלה כולה מוקפת חומת קירות עבים וגבוהים. אורכה של הקתדרלה הוא 93 מ' ורוחבה 40 מ'. מגדל השעון שלה מתנשא לגובה 50 מ', ואילו המגדל המרכזי מגיע ל- 70 מ'.
מבפנים:
פנים הכנסייה מפואר ומרשים מאד, והעושר בל יתואר. עמודים גבוהים מאד תומכים בתקרה הגבוה גם היא, והאור חודר פנימה אל תוך הקתדרלה מבעד לחלונות ויטראז' צבעוניים. 28 קפלות תפילה קטנות מצויות מסביב בתוך החלל הפנימי, הן שמשו כבתי תפילה פרטיים של עשירים ומיוחסים. בתוך הקפלות מצויים אוצרות רבים - אמנות דתית, ציורים, פסלים, כלי שימושיים שונים. האולם התת קרקעי, הקריפטה, מכיל סרקופג עתיק, ובו מאמינים נחות עצמותיה של סנטה איולליה, הקדושה הפטרונית של העיר. השטח המיועד למקהלה עשוי כולו עבודות גילוף מרהיבות. בקצה הצפוני מזרחי של הכנסייה נמצאת מעלית קטנה אתה ניתן לעלות לגג הקתדרלה.
הקתדרלה כיום:
הקתדרלה הינה כנסייה פעילה גם כיום, ובני קטלוניה גודשים אותה בהמוניהם, בתפילות יום ראשון ובחגים. בימי ראשון, לאחר המיסה, החל משש בערב, אפשר לראות עשרות מבני העיר, לאחר שסיימו את תפילתם, מבצעים ליד הכנסייה את ריקוד ה"סרדנה" המסורתי לקטלוניה בליווי תזמורת העיר.
עוד בסביבת הקתדרלה:
בצמוד לקתדרלה עומד מנזר מן המאה ה- 14, ובחצרו תמיד מסתובבים 13 אווזים חיים. כל אווז מסמל שנה אחת בחייה של סנטה איולליה, נערה צעירה בת 13 שחיה בברצלונה במאה ה- 4. האגדה מספרת שהיא שעונתה למוות בידי הרומאים בשל דתה הנוצרית. היא מתה כקדושה, והפכה להיות הפטרונית המושיעה של העיר. במנזר יש גם מוזיאון קטן ובו אוסף של ספרי תפילה וליטורגיקה. עוד בסמוך ישנם מבנים גותיים נוספים שמיד ניתן לזהות לפי אותו סוג של עיטור מעודן בחלונות, הדלתות והמרזבים. אלה הם ארכיון האינקוויזציה, ארמון המלך ושאר מבני השילטון של העיר בתקופת ימי הביניים.
כתובת:
Plaza de la Seu
איך להגיע לקתדרלה של ברצלונה?
הקתדרלה הגדולה והמרשימה של ברצלונה נמצאת בלב לבו של הרובע הגותי העתיק. ניתן להגיע אל הכנסייה אם מתוך שדרת הרמבלה פונים אל הסמטאות של הרובע הגותי. (הסמטה שמול שוק בוקריה תוביל אל סמטאות אלה).
מחיר:
הכניסה חופשית בשעות הבוקר ובשעות אחה"צ. בשעות הצהריים (13:00-17:00) הכניסה בתשלום של 7 יורו. העלייה לגג הינה בתשלום של 3 יורו.
שעות פעילות:
בכל יום, 07:00- 13:00, 16:00- 19:30
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ראה באתר האינטרנט של הקתדרלה של ברצלונה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

ארמון גואל (Palau Guell)

ארמון גואל הוקם על ידי גאודי עבור משפחת התעשיין הקטאלני העשיר אוסביו דה גואל לאחר שזה ראה עבודות מוקדמות שעשה גאודי. הארמון הוא יצירתו השניה של גאודי (הראשונה Casa Vicences) בה ניתן להבחין בבירור בחיפוש אחר רעיונות חדשים באדריכלות. בתכנונו של הארמון התמודד גאודי עם מגבלות המגרש הקטן יחסית עליו היה אמור להיבנות המבנה ועם הצורך לשלב בין משכן לבני המשפחה ובין משכן לאירוח האורחים הרבים שפקדו אותו. הארמון הוקם בין השנים 1886- 1890. המשפחה התגוררה בארמון ברציפות החל משנת 1890 ועד לתחילת מלחמת האזרחים בשנת 1936. במהלך מלחמת האזרחים השתלטו נגרם נזק רב לריהוט במבנה. עם תום המלחמה עמד הבניין שומם כמה שנים ובשנת 1945 נמסר על-ידי המשפחה ל Diputaci? de Barcelona והוא משמש כמוזיאון החל משנת 1982. בשנת 1984 זכה הארמון לתואר "מורשת עולמית" המוענק ע"י אונסקו. הוא נמצא בבעלות ה- Diputaci? de Barcelona ומהווה כיום את משכנה של ספריית מכון התיאטרון.
תיאור המבנה:
הכניסה הקשתית ההייחודית של המבנה מאפשרת את כניסת המרכבות אל תוך הבית, ירידת הנוסעים בכניסה הראשית למבנה, וירידת המרכבות למרתף הבית שם היו האורוות ושם יכלו לסובב את המרכבות על מנת להעלותם שוב לקומת הכניסה, לצורך העלאת הנוסעים עליהן. המבנה בנוי בסגנון גאודי, סגנון שהיווה חלק מתנועת המודרניסטה בארכיטקטורה. למבנה כניסה מיוחדת לאורחים שהובילה לחדרי קבלת האורחים בהם חרכי הצצה מהם יכלו בעלי הבית להציץ ולראות מי הגיע מבלי שנראו בעצמם, וזאת על מנת לאפשר להם להתלבש בהתאם. תקרת חדר האוכל במבנה מחוררת ובה חלונות זעירים שאפשרו לתקרה להיראות כשמים מלאי כוכבים (בלילה הודלקו עששיות מעל החלונות). במבנה ניתן להתרשם מאגף המשפחה המהווה את הטרקלין הראשי המשמש הן כקפלה (ובה מקדש קטן בתוך ארון) והן כאולם קונצרטים מושלם ובו עוגב, חדרים קטנים יחסית בקומה הראשית, מחדר הכנסים, מחדר המבקרים בו המתינו האורחים להתקבל על-ידי בני המשפחה ומהוד ופאר תפאורה בדמות עמודי שיש בעלי כותרות מיוחדות, תקרות ספונות עץ יקר, ציורים מיוחדים, מנורות קיר עשויות שנהב, וריהוט משובח ויקר במיוחד.
כתובת:
Nou de la Rambla 35
איך להגיע לארמון גואל?
ארמון גואל ממוקם בלב העיר העתיקה.
מטרו קו מספר 3 (ירוק) תחנת ליסאו (Liceu) צאו מהתחנה ולאחר מספר 41 בלה רמבלה פנו ימינה לרחוב בו נמצא ארמון גואל.
שעות פעילות:
שני עד שבת 10:00-14:00 ומשעה 16:00-20:00. סגור ביום ראשון
הערות:

 • הביקור בארמון גואל הוא בסיור מודרך בלבד. (יש סיורים באנגלית).
 • חל איסור מוחלט לצלם בזמן הסיור בבניין.
 • החל משנת 2005 נערכים שיפוצים בבניין. נכון לאפריל 2008 הבניין עדיין סגור למבקרים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

קאזה מילה (=בית מילה Casa Mila)

קאזה מילה המכונה גם לה פדררה (בקטלאנית: La Pedrera - "המחצבה") הוא בניין המשתרע על פני פינת רחוב רחבה בברצלונה. המבנה נבנה על ידי האדריכל גאודי בין השנים 1906 - 1910 עבור רוג'ר סיימון דה מילה (Roger Segimon de Mil?). המבנה הוכרז על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.
תיאור המבנה:
המבנה הוא בית דירות בן ארבע קומות. המאפיין העיקרי של המבנה הינו העובדה שאין בו קווים ישרים. המבנה המתעקל מזכיר גלי ים, או דיונת חול, ומעקי המרפסות העשויים ברזל מזכירים אצות ים. בעת בנייתו לעגו תושבי ברצלונה למבנה וכינו אותו "המחצבה" - כינוי שדבק בו עד היום. המבנה מהווה דוגמה לסגנון המודרניסטה הייחודי שפיתח גאודי והיווה השראה למבנים נוספים שתוכננו במאה ה-20.
קאזה מילה כיום:
המבנה משמש גם כיום כבית מגורים. קומתו העליונה של המבנה שוחזרה כפי שהייתה לאחר הקמתו, ועליית הגג של המבנה משמשת כמוזיאון לתולדות הסגנון האדריכלי של גאודי. מבקרים מורשים לעלות לגג המבנה הייחודי.
איך להגיע לקאזה מילה?
המבנה מצוי באזור האישמפלה של ברצלונה וממוקם ברחוב פאסייג' דה גראסיה (Passeig de Gr?cia) מספר 92.
מחיר:
הכניסה למוזיאון קאזה מילה עולה 9 יורו לאדם.
המחיר כולל סיור בעליית הגג, הגג ובדירה לדוגמא מהמאה ה-20, וכן אוזניות עם הסבר באנגלית.
תמונות של קאזה מילה:
תמונות של קאזה מילה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מזרקת הקסם (Font Montjoic)

בכיכר אספניה ((Placa Espana) שעל הר היהודים ,למרגלות הארמון הלאומי, ברחבת המדרגות, לפני המבנה עצמו, ממוקמת מזרקת הקסם (Font Montjoic), פרי עיצובו של קרלס בויגאס (Carles Buigas). המזרקה תוכננה ונבנתה במשך שנה אחת ע"י 3,000 פועלים, שבנו אותה לכבוד היריד העולמי של 1929. אל המזרקה עצמה בה מתקיים מופע "מזרקות הקסם" מובילה שדרה שבה לא פחות מ-88 מזרקות קטנות משני עבריה. המזרקה משלבת אלמנטים של מים, אורות צבעוניים ומוזיקה. המופע המרהיב מופעל באמצעות מחשב, זרנוקי מים בתצורות ותנועות שונות מוארים באורות צבעוניים ומלווים במוזיקה. המים המזנקים בשילוב עם האורות המרצדים והמוזיקה, הוא אכן מחזה מרהיב ביופיו.
איך להגיע למזרקת הקסם?
מטרו בקו 3 (ירוק) ובקו 1 (אדום) לרדת בתחנת Espanya
אוטובוסים: 27,30,50,57,157
שעות פעילות:
מזרקת הקסם הפועלת רק בערבים.
ימי ושעות הפעילות של המזרקה תלויים בעונת השנה.
קיץ (מאי - ספטמבר): ימים ה' - א', 20:00 - 24:00.
חורף (אוקטובר – אפריל): ימים ו' - שבת, 19:00 - 21:00.
המופע מתקיים מספר פעמים בכל ערב, מדי חצי שעה עגולה, ונמשך כעשר דקות רצופות.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ראה באתר האינטרנט של מזרקת הקסם.
הערות:

 • כדאי להגיע שעה אחת לפני שטף התיירים, כדי לתפוס מקום טוב מול האורות.
 • רצוי לברר את שעות הפעילות מראש, עוד לפני צאתכם בבוקר לטיול, כדי שתוכלו לתכנן את לוח הזמנים שלכם נכון.
 • לא כדאי לפספס.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

כיכר אספניה (Plaza d'Espanya)

ככר אספניה היא כיכר גדולה ויפה שנמצאת לרגלי הר היהודים הידוע גם כגבעת מונז'ואיק. בעבר שימשה הכיכר להוצאות להורג בעיר, עד אשר בשנת 1715 הועבר הגרדום לשטח פארק סיוטאדלה.
בשנת 1929, לרגל התערוכה העולמית שהתקיימה בברצלונה, שופצה הכיכר והיא נחנכה מחדש ממש לפני פתיחת התערוכה. במרכז הכיכר ניצבת מזרקה גדולה ומפוארת – מזרקת הקסם.
חלק מן הבניינים המקיפים את הכיכר נבנו במקור כבתי מלון כדי לשכן בהם את באי התערוכות, וגם כיום חלקם עדיין מתפקדים כמלונות. בקצה הצפוני של הכיכר עומד מבנה לבנים עגול, שנבנה בשנת 1900 כדי לשמש כזירת מלחמות השוורים של העיר וכיום משמש כמרכז קניות מכיוון שתרבות מלחמות השוורים לא הכה שורשים חזקים מאד בקטאלוניה.
האיזור שמאחורי הזירה היה בעבר שטח של בית המטבחיים העירוני, אליו היו מובילים את הפרים שנשחטו לאחר מלחמת השוורים. בשנת 1980 הוסב שטח בית המטבחיים להיות פארק על שם חואן מירו. בשנים שחלפו מאז סיום התערוכה ועד היום בוצעו בכיכר שינויים רבים, אך עד היום היא משמרת את צמד המגדלים המשונים החולשים על הכניסה לאזור התערוכה. במקום זה מתקיימים גם כיום ירידים ותצוגות שהעיר מארחת, והמגדלים מהווים את שער הכניסה אל המתחם. הם נבנו בשנת 1929 לקראת התערוכה, מלבנים אדומות, על פי הדגם של מגדלי הפעמונים של ככר סן מרקו בונציה. הם מתנשאים לגובה של 47 מ', ונראים קצת ביזאריים: בראש כל אחד מהם מתנוסס דגם של מקדש יווני, ומעליו פירמידה מחודדת.
מן המגדלים והלאה מובילה שדרה ירוקה רחבה בשם Avinguda de la Reina Maria Christina. זוהי מין שדירת גינה עם מים זורמים במפלסים שונים כדוגמת מפלים קטנים, והיא מובילה לכיוון גבעת מונז'ואיק ו מזרקת הקסם שלה.
איך להגיע לכיכר אספניה?
מטרו בקו 3 (ירוק) ובקו 1 (אדום) לרדת בתחנת Espanya
אוטובוסים: 27,30,50,57,157

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

כיכר ריאל, הככר המלכותית (Placa Reial)

כיכר ריאל היא כיכר רחבת ידיים, בעלת מראה מרהיב של חזיתות אחידות לכל הבניינים הסובבים אותה, מוקפת במבנים בסגנון ניאו-קלאסי, שנבנו בין השנים 1848-1859. הכיכר נבנתה במאה ה- 19 על חורבותיו של מנזר שעמד במקום לפני כן. דקלים גבוהים הנטועים ברחבה משווים למקום נופך אקזוטי.
הכיכר גדושה בבתי קפה, מסעדות ובארים, ומשום כך הומה אדם וכיום היא נודעת בעיקר בשל חיי הלילה הערים המתנהלים בה, עם בארים ומועדוני ריקודים. בלב הכיכר מזרקה נאה ומשני צידיה ניצבים פנסי רחוב שעיצב גאודי (עבודתו המוזמנת, הראשונה בעיר). לאווירה המיוחדת מוסיפים הרוכלים ומצחצחי הנעליים היושבים סביב.
מדי יום ראשון בבקר מתקיים כאן שוק בולים ומטבעות.
אזהרה:
בשעות הלילה המאוחרות שורצת הכיכר כייסים וגנבים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

קאזה באטיו (=בית באטיו Casa Batiio)

קאזה באטיו הוא מבנה בברצלונה הבנוי בסגנון המודרניסטה. המבנה מכונה "בית העצמות" (Casa dels ossos) או "בית הדרקון" בשל צורתו. קאזה באטיו תוכנן על ידי גאודי ונבנה בין השנים 1905- 1907. במקורו נבנה הבית עבור משפחת באטיו, אשר בבעלותה היו כבר כמה בתים באזור הטוב ביותר בעיר. המבנה שופץ על ידי גאודי עבור משפחת באטיו שהתגוררה בקומה הראשונה במבנה. בשנת 2005 הכריז ארגון אונסק"ו על המבנה כאתר מורשת עולמית.
תיאור המבנה:
רצונו של גאודי היה להאיר בתאורה טבעית את הקומה הראשונה בה התגוררו בעלי הבית. לשם כך תכנן מרפסות נרחבות המאירות את החללים הפנימיים של הבית בצורה מקסימלית בשל צורתן. המבנה מעוטר בסגנון הטבעי של המודרניסטה, ומקושט באריחי מוזאיקה בצבעים של כתום, ירוק וכחול. ארובת המבנה וגגו מעוקמים ומעניקים לו צורת דרקון - לפי אחת הסברות המבנה מסמל את מאבקו של סאו ג'ורדי (גאורגיוס הקדוש), הקדוש של קטלוניה, בדרקון - הצלב בראש המבנה מסמל את חרבו של ג'ורדי הקדוש הנעוצה בדרקון.
איך להגיע לקאזה באטיו?
המבנה ממוקם בשדרת גרסיה (Passeig de Gracia) 43 ומהווה חלק מגוש הבניינים המכונה תפוח המריבה (Manzana de la Discardia), באזור האישמפלה של העיר.
הגעה במטרו קו ירוק. תחנת: Passeig de Gracia
מחיר:
הכניסה בתשלום של 17 אירו
תמונות של קאזה באטיו:
תמונות של קאזה באטיו.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ראה באתר האינטרנט של קאזה באטיו.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

הרובע הגותי (Barri Gotic)

קרא הכל על הרובע הגותי בדף מידע כללי על ברצלונה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

בית החולים סנט פאו (L'Hospital de Sant Pau)

בית חולים עתיק שעדיין פעיל המהווה גם אטרקציה תיירותית בברצלונה בשל העובדה שבמתחמו ישנם מספר מבנים בסגנון המודרניסטה. בין המבנים קיימים מעברים תת קרקעיים המחברים אותם. בכל מקום ניתן להתרשם מעבודות מוזאיקה, פסיפס וקרמיקה.
הערה: הקפיטריה שבמקום לא רעה והיא פתוחה למבקרים בצהריים ובערב.
כתובת:
Sant Antoni Maria Claret, אזור האישמפלה.
איך להגיע לבית החולים סנט פאו?
בית החולים נמצא כ- 5 דקות הליכה מהסגראדה פאמיליה.
מטרו: קו 5 (כחול) לרדת בתחנת Hospital de Sant Pau
אוטובוס: 92, 45, 47, 15, 20.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ראה באתר האינטרנט של בית החולים סנט פאו.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

טורה אגבר (Torre Agbar)

טורה אגבר, או בשמו האחר, מגדל אגבר, הוא בניין משרדים גבוה בו נמצאים משרדיה של חברת המים של ברצלונה. הבניין המרשים, שנחנך בשנת 2005, הוא פרי תכנונו של אדריכל העל הצרפתי ז'אן נובל והוא בן 34 קומות (ועוד 4 קומות תת קרקעיות). גובהו הוא 144.4 מטר והחל מהקומה ה-26 המגדל הולך ונהיה צר יותר. המגדל, עשוי הבטון, מחופה באלומיניום וזכוכית בסקלת צבעים שבין אדום לכחול. בשעות הלילה מואר הבניין בצורה מרשימה באמצעות מערכת של 4,500 נורות LED, הוא נראה למרחוק ומהווה את אחד מסמלי העיר ואת אחד ממאפייני קו הרקיע הלילי של העיר.
כתובת:
המגדל נמצא בכיכר פלאסה דה לס גלוריאס קטלאנס בצפון מרכז העיר.
איך להגיע למגדל אגבר?
מטרו: קו L1 לתחנת Glories
חשמלית: קווים T4, T5 לתחנת Glories. (קו L5 גם לתחנת La Farinera)
אוטובוס: קווים 7, 56, 60, 92, 192
אוטובוס לילי: N0, N2, N7
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ראה באתר האינטרנט של Torre Agbar.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


אתרים בברצלונה - תוכן עניינים

ברצלונה - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים