הזמנת מלונות באינטרנט Barcelona Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


מוזיאונים בברצלונה - חוויה של תרבות ובילוי

הקדמה

בברצלונה שלל מוזיאונים מעניינים לכל גיל ובמגוון נושאים. העיר שתמיד היתה ידועה בתור מרכז תרבותי ושבה פעלו אמנים ידועים כמו אנטוניו גאודי, פאבלו פיקאסו, חואן מירו ועוד, מציעה למבקרים בה מוזיאונים ייחודיים המתאימים לכל גיל. יש בה מוזיאונים קלילים ונחמדים ואחרים יותר רשמיים ומפורסמים מהם ניתן ללמוד על התפתחות העיר, על האומנות, ההיסטוריה והתרבות שלה מתקופות קדומות ועד היום. בין אם אתם חובבי אמנות ובין אם לאו, אל תחמיצו את המוזיאונים המרכזיים בברצלונה.

המלצה: למעוניינים לבקר במוזיאונים מומלץ לקנות את ה- Barcelona Museum Pass הכרטיס מאפשר כניסה אל מוזיאונים רבים בפריז והסביבה וכן חוסך (לפעמים) את התורים. למעשה מומלץ יותר לקנות את כרטיס Barcelona Card שכולל בתוכו את כרטיס Barcelona Museum Pass ונותן הנחות בעוד הרבה אטרקציות אחרות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון חואן מירו

חואן מירו - אמן, פסל ומעצב ספרדי, הנחשב לאחד האמנים המקוריים והבולטים בין אמני המאה העשרים - נולד בברצלונה ב-1893. בכל תקופת יצירתו הושפע האמן מזרמים שונים בהם הקוביזם והפוביזם וב-1920 בעת ביקורו בפריז הצטרף לתנועה הסוריאליסטית. ציוריו מפורסמים בזכות הצבעים העזים, הצורות הגיאומטריות והדמיון הרב.
ב-1971 הקים מירו את הקרן על שמו (Fundacio Joan Miro) על גבעת מונז'ואיק. זהו אחד המוזיאונים המרתקים של העיר. במוזיאון המרהיב מוצגות תערוכות קבועות לצד תערוכות מתחלפות של האמן, כמעט מכל תחומי האמנות הפלסטית - מפסלים וכלי קרמיקה ועד עשרות ציורים פרי מכחולו וסקיצות מרשימות המעידות על תהליך העבודה.
בעבודותיו השתמש מירו בחומרים מגוונים מאוד, שערבב ויצר בעצמו, בהם: צבעי טקסטורה מחול וזפת, צבעי מים, ציור על נחושת, תחריטים וליטוגרפיות. בין היצירות אפשר למצוא גם סדרת ציורים בגואש, עפרונות צבעוניים, דיו, שמן, פסטל ועוד, וגם קולאז'ים מחומרים רבים ומגוונים, כגון: נייר זפת, לינוליאום, חוטים, נייר זכוכית חבלים וחוטים מהודקים בנעצים, פחם, בדים, סוגי נייר, קרטון ועץ.
באחד מחדרי המוזיאון מוצגים ציורים של אמנים אחרים שתרמו לאוסף מיצירותיהם לאחר מותו של מירו בשנת 1983. במרתף המוזיאון ישנה תערוכה של אמנים בני זמננו וגם ספרייה ציבורית. במרפסת הגג פסלים של מירו כולל תצפית על העיר.
באוסף הקבוע ציורים ופסלים של מירו מתקופות שונות וכן של אומנים נוספים מהמאה ה- 20. תערוכת הקבע במוזיאון נפתחת בשטיח קיר ענק שנעשה על פי ציור שלו ובמספר עבודות גדולות משנותיו המאוחרות. בהמשך, פסלי ברונזה שטוחים המורכבים מאלמנטים של חביות, קופסאות, חלקי ידיים וציפורים, חביבים מאוד ולא גדולים (כחצי מטר גובה). הפסלים הובילו אותי לאולם תצוגה של מבחר מעבודותיו המוקדמות ביותר, כלומר מן השנים 1912-1914, שנים בהן צייר בהשפעה קוביסטית, בעיקר חוות קטלאניות, בצבעי שמן ותרגילים מוקדמים כמו: ראש בפחם, אישה בפסטל וכן ציורים שלו מגיל צעיר. בציור ``נוף קטלאני``, משנת 1925, הדמויות כבר מופשטות בהשפעת המפגש עם הסוריאליזם ונוף ילדותו הופך למערך דימויים סימבוליים.
קולאז`ים ואסמבלז`ים בחומרים מיוחדים, עבודות על מתכת עם גרפיט בשחור ולבן הן עבודותיו הבאות במוזיאון, שכבר מאופיינות בשפתו הייחודית, והיצירה white glove בגואש על נייר.
בקומה השניה של המוזיאון, עבודות מ-1946: דמויות עליזות וצבעוניות בקונטורים שחורים עבים. אשה וילד בלילה, אשה וילד בזריחה, וכן תצוגה מרתקת במיוחד של הספרים שאייר עבור הסופרים והמשוררים הסוריאליסטים.
במיוחד מעניין לראות בתערוכה סקיצות והכנות לעבודות ידועות.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
אוקטובר עד יוני- שלישי, רביעי, שישי, שבת מ 10:00 עד 19:00, חמישי עד 21:30, ראשון וחגים מ 10:30 עד 14:30.
יולי עד ספטמבר- שלישי, רביעי, שישי, שבת מ 10:00 עד 20:00, חמישי עד 21:30, ראשון וחגים עד 14:30.
ימי שני סגור, למעט חגים.
איך להגיע למוזיאון חואן מירו?
כל דרכי ההגעה ל"הר היהודים". מטרו- Espana ולאחר מכן אוטובוס קו 50 , אפשר לעלות גם בעזרת הקרוניות.
מחיר:
הכניסה בתשלום של 8 אירו
אתר אינטרנט:
למידע נוסף ולמידע עדכני על המוזיאון ראה באתר מוזיאון חואן מירו.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון הכדורגל

בתוך איצטדיון הכדורגל הגדול ביותר באירופה, ה- קאמפ נואו, שהוא מגרש הבית למועדון הידוע של קבוצת ברצלונה (בארסה כפי שהיא מכונה בפי אוהדיה) ניתן למצוא את מוזיאון הכדורגל של הקבוצה. מוזיאון הכדורגל משתרע על פני שתי קומות ומציג את נקודות השיא והזוהר בדברי ימי המועדון כמו גם את שלל המדליות והפרסים. יש בו גם ציורים ופסלים של שחקנים מפורסמים שהוזמנו לרגל תערוכת הביאנלה Blau Grana בין השנים 1985-1987. ה- Blau Grana הם צבעי הדגל של הקבוצה ושימשו כביטוי לרגשות הלאומיים המקומיים בתקופת הדיקטטורה של פרנקו בה נאסרה הצגת הדגל הקטלאני.
בקומה הראשונה מוצגים פסלי עץ וברונזה קטנים של סוגי ספורט שונים. כמו כן, ניתן להתרשם מנעלי החלקה להוקי קרח, כדורים, כרטיסי כניסה, גביעים שונים ומדליות שקטפה הקבוצה מסודרים על פי שנות הזכיה בהם, ערוכים בארונות זכוכית מוארים, וכן פריטים נוספים כגון: חוזי העסקה של שחקני עבר, חתימות שחקנים ופריטים באמצעותם ניתן לעקוב אחר נקודות ציון בולטות בתולדות הקבוצה.
בקומה השניה ניתן להתרשם מרישומי עיפרון, ציורי גואש ושמן על עץ מעשה ידיהם להתפאר של שחקני הקבוצה. חלק זה של התערוכה כולל גם פוסטרים ומודעות פרסומת למוצרים שונים בכיכובם של שחקני הקבוצה. כמו כן, יש תצלומים קבוצתיים של הרכבי עבר מפוארים, מודעות על משחקים בינלאומיים וכיו"ב. בפינה ניצב דגם משוחזר של בית הדפוס שהדפיס את המודעות בימי ינקותה של הקבוצה, כלומר, בתחילת המאה.
מצגת וידאו המוקרנת על גבי חמישה מסכים בו זמנית מתעדת את האווירה השוררת בעיר ביום של משחק. שלאחריה ניתן לצאת למרפסת לשאוף אויר ולהשקיף מן היציע על האיצטדיון.
פיזית אין אפשרות לעזוב את המוזיאון בטרם ביקרתם בחנות המזכרות. המדרגות מובילות לשם בין אם רוצים להיכנס אליה ובין אם לאו. כל דרך אחרת חסומה למעבר. בחנות ניתן למצוא נעלי ספורט, ביגוד ספורט (גופיות, מיזעים, מעילים...) כדורי רגל וסל, קלטות וידאו ושמע עם ההמנון של בארסה ועוד.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
אפריל עד אוקטובר: ימים ב` עד שבת- 10:00-13:00, 15:00-18:00, ימים א` וחגים- 10:00-14:00.
נובמבר עד מרץ: ימים ג` עד ו`- 10:00-13:00, 15:00-18:30. שבת, ימי א` וחגים- 10:00-14:00.
לתשומת לב: בחודשים נובמבר עד מרץ המוזיאון סגור בימי ב`.
מחיר:
ביקור במוזיאון כלול במחיר הכרטיס לסיור באיצטדיון, כרטיס שעלותו 17 יורו.
הסיור כולל ביקור במקומות הישיבה, ביציע הכבוד, במלתחה, בחדר התפילה לפני המשחקים, ובמוזיאון של הקבוצה ובו כל הגביעים והרגעים הגדולים.
איך להגיע למוזיאון הכדורגל?
אפשרות 1: מטרו- קו 3 (ירוק) תחנת Palau Reial לפנות ברחוב Marti i Franques עד שמגיעים ל- Avinguda Aristides Maillol בדרך זו מגיעים בדיוק מול שער הכניסה (7). אפשר גם לרדת בתחנות Maria Cristina או Les Corts של קו 3 (ירוק)
אפשרות 2: קו 5 (כחול) תחנת Collblanc לפנות שמאלה ברחוב Riera Blanca שהמשכו, כעבור כמאה וחמישים מטרים, היא Avinguda Aristides Maillol. להמשיך ברחוב זה תוך הקפת כל המתחם עד הגעה לשער 7 (Access 7). המרחק מתחנת המטרו אף שאינו גדול, דורש להקיף את מתחם מתקני הספורט כולו הליכה של כרבע שעה עד עשרים דקות עד לשער הכניסה.
אפשרות 3: אוטובוסים- 75, 7, 157
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה מוזיאון הכדורגל של ברצלונה באתר הרשמי של המועדון.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון השעווה

מוזיאון השעווה בברצלונה נמצא במרכז ברצלונה, בתוך שדרת הרמבלה, ובו ניתן לחלוף בין תקופות ההסטוריה השונות למצוא דמויות מפורסמות מן העבר ההווה או מהעתיד. ניתן גם להאזין לקונצרט של אומנים מפורסמים לשמוע קולות של זמרים מפורסמים מוסיקת פלמנקו במערה צוענית. לראות את חזיונותיו של דון קישוט ותמונות מפורסמות מספרים אחרים בחלל או מתחת למים.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
שני עד שישי: 10:00-13:30, 16:00-19:30.
שבת וראשון: 11:00-14:00, 16:30-20:30.
בעונת הקיץ: פתוח רצוף בין השעות 10:00-22:00
איך להגיע למוזיאון השעווה?
מטרו: קו מספר 3 (ירוק) לרדת בתחנת Drassanes.
אוטובוסים: 14,36,57,59,64,157
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר מוזיאון השעווה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המוזיאון הימי

המוזיאון הימי של ברצלונה שוכן בתוך מבנה ענק ששימש כמספנות המלכותיות. הוא מקורה בקשתות ואת החלל הענק מחלקים מחיצות, ביתני עץ וארונות תצוגה מזכוכית. ניתן לראות דגמי סירות בגדלים שונים בכל מקום. מצגות וידאו המגוללות את סיפורו של הים, נמל ברצלונה וחייהם של יורדי הים, מוצגות בכל כמה דקות מחדש. באחד האולמות ניצבת ספינה השטה כביכול בלב ים ובכל כמה דקות היא נעה כאשר רוחות מנשבות סביבה, ניתן לעלות על סיפונה ולדמיין שנמצאים בלב ים ללא חשש מקבלת מחלת ים. הביקור מזמן חוויה אינטראקטיבית מהנה לגדולים ולקטנים.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
שני עד ראשון 10:00-19:00
איך להגיע למוזיאון הימי?
המוזיאון נמצא בכתובת Av. de les Drassanes s/n 08001 Barcelona
מטרו קו ירוק 3 עד תחנת Drassanes. יוצאים מהתחנה ביציאה Av. Drassanes ורואים את המוזיאון מולכם.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר המוזיאון הימי.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון פיקאסו

המוזיאון הפופולארי ביותר בברצלונה. במוזיאון למעלה מ 3500 עבודות של פיקאסו. מוזיאון פיקאסו נמצא בסמוך לרמבלה, ברובע הגותי, ו בו תוכלו למצוא את תחילת דרכו של פיקסו כאומן, סקיצות רבות מימיו כאומן צעיר וכן תמונות מתקופתו הכחולה. המוזיאון משתרע על פני חמישה בתי אצולה מימי הביניים ברחוב מונטקאדה. זהו המוזיאון הפחות ידידותי למבקר בו מכל יתר המוזיאונים בעיר הזאת. זה כנראה מה שמשלם המוזיאון על היותו המוזיאון בעל מספר המבקרים הגדול ביותר בשנה בעיר ואתר התיירות התשיעי בכמות המבקרים בו בספרד כולה. במוזיאון תערוכה מתחלפת ותערוכה קבועה.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
שלישי עד שבת 10:00 עד 20:00
ראשון: 10:00 עד 15:00
שני: סגור.
בנוסף המוזיאון סגור בימים האלה: 1 בינואר, 1 במאי, 24 ביוני, 25-26 בדצמבר.
איך להגיע למוזיאון פיקאסו?
נמצא בכתובת Montcada Street, 15-23
קו 1 (אדום)- לרדת בתחנת Arc de Triomf
קו 3 (ירוק)- לרדת בתחנת Liceu
קו 4 (צהוב, הכי קרוב)- לרדת בתחנת Jaume 1
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר מוזיאון פיקאסו.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון המדע

מוזיאון המדע בברצלונה, ה"קוסמוקאיישה", (Cosmo Caixa) נקרא על שמו של הבנק המקומי "לה קיישה".
הוא שוכן בבניין מודרני יפיפה המשקיף מלמעלה על ברצלונה כולה ומשמש כשער הכניסה וכאולם המבוא למוזיאון ידידותי למשתמש, מפתה לגעת ולמשש את המוצגים. לתערוכה הקבועה יורדים במסלול לולייני המזכיר ירידה למעבי האדמה. במהלך המסלול ניתן להתבונן בעץ ענק בשם קריאקורה, שהובא מאזור האמאזונס בברזיל. התערוכה הקבועה סוקרת את תולדות החומר, ונחלקת לארבעה מתחמים עיקריים: החומר האינרטי, הסוקר את תופעות הפיזיקה הבסיסיות ותופעות הטבע; החומר החי, המסביר את תהליך היווצרותם של חיים על-פני כדור הארץ ותגובת היצורים החיים לחוסר הוודאות של הסביבה; החומר התבוני החל מן הנוירון ועד להופעת המוח; והחומר המתורבת, הכולל עשרה ציוני דרך בסיסיים שהפכו את המין האנושי לייחודי כל-כך. הקיר הגיאולוגי מעניק הזדמנות להתקרב לצורות ומבנים שהתפתחו משך מאות שנים בשל השפעות המים, הרוח, התקמטות פני השטח או תהליכים וולקאניים. אורכו של הקיר 65 מטר והוא כולל שבעה גושי סלע עצומים המאפשרים לבאר תהליכים גיאולוגים בעולם. היער המוצף הוא הפקת ענק מורכבת שבה הועברו כמה מזני הצומח האופייניים ביותר לאזור, אפשרה העתק מדויק של ג`ונגל זה בלב ברצלונה. זוהי חממה ענקית המשתרעת על שטח של 1000 מ"ר, 52 מיני בעלי חיים ו-80 זני צמחים שהובאו מקצוות כדור הארץ.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
שלישי עד ראשון: 10:00-20:00 (שני סגור למעט חגים).
איך להגיע למוזיאון המדע?
אפשרות 1: ברכבת FGC מספר U7 לרדת בתחנת Avinguda Tibidabo. יוצאים מן התחנה ועולים בשדרה היפיפייה עד סופה ופונים שמאלה עד למוזיאון.
אפשרות 2: אוטובוס: קו 60
אפשרות 3: הכי טוב מונית!
מחיר:
יחיד: 3 אירו
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר מוזיאון המדע.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

האקווריום של ברצלונה (Barcelona Aquarium)

האקווריום של ברצלונה (L`Aquarium de Barcelona) הוא גדול ומכיל מעל ל- 10,000 מיני דגים כמו גם מנהרה באורך העולה על 80 מטר, שדפנות הזכוכית שלה מאפשרות לצפות בכרישים ובחיות המים בסביבתן הטבעית. זהו מקום בו ילדים יכולים להנות בגדול.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
יולי ואוגוסט-09:30-23:00
יוני וספטמבר ובסופי שבוע- 09:30-21:30
יתר ימות השנה-09:30-21:00
איך להגיע לאקווריום?
האקווריום נמצא ב- Moll d`Espanya del Port Vell (מאחורי Maremagnum).
אפשרות 1: מטרו: קו 3 (ירוק) לרדת בתחנת Drassanes או קו 4 (צהוב) לרדת בתחנת Barceloneta.
אפשרות 2: אוטובוסים: 14,17,19,36,38,39,40,45,57,59,64,91,157Bus Turistic.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר של האקווריום של ברצלונה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המוזיאון לאומנות עכשווית

המוזיאון לאומנות עכשווית (ידוע גם כמוזיאון לאומנות בת זמנינו), Museu d`Art Contemporani de Barcelona- MACBA , מציג תערוכות מתחלפות של אומנות מודרנית מן המחצית השניה של המאה ה- 20. המוזיאון שוכן בלב רובע ראוואל ונפתח לקראת סוף שנת 1995. המבנה בו שוכן המוזיאון כולל שלוש קומות של תצוגה כאשר המעבר ביניהן הוא דרך מפלס משופע המטפס עקלתונית בין אולמות הבניין. תוך כדי הטיפוס בין החדרים בוהקים חלונות הזכוכית המשקיפים אל הרחבה שטופת השמש שמולם אולמות התצוגה. התקרה שמעל למסדרון הגובל באולמות התצוגה עשויה לבני זכוכית אטומה, כך שבמבט כלפי מעלה נראות רק סוליות נעלי המבקרים המסיירות בקומה מעל. אוסף מוזיאון ה- MACBA מתרכז במחצית השניה של המאה ה- 20, ומאגד מבחר מקיף של עבודות מעשי ידיהם של אומנים קטלאנים, ספרדיים וזרים. התערוכות המתחלפות מקנות נקודת מבט ביקורתית על המצב העכשווי ומהוות נדבך לבניית האוסף הקבוע.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
בין ה- 26 ביוני ל- 24 בספטמבר:
11:00-19:30 בימי חול
10:00-20:00 שבת
10:00-15:00 ראשון וחגים
שלישי: סגור
בין ה- 25 בספטמבר ל- 25 ביוני:
11:00-20:00 שני, רביעי ושישי
11:00-21:30 חמישי
10:00-20:00 שבת
10:00-15:00 ראשון וחגים
שלישי: סגור
איך להגיע למוזיאון לאמנות עכשווית?
המוזיאון שוכן בכתובת Placa dels Angels 1, מרחק קצר מפלאסה קטלוניה ומשדרת הרמבלה שהם לב לבה של העיר. רדו בשדרת הרמבלה ופנו ברחוב הראשון ימינה עד סופו.
אפשרות 1: מטרו: קו 3 (ירוק), 1 (אדום) ו- 2 (סגול)
אפשרות 2: אוטובוס: 9,14,16,17,18,38,41,55
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר של המוזיאון לאומנות עכשווית

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המוזיאון לאמנות מודרנית (Museu D'Art Modern)

המוזיאון לאמנות מודרנית בברצלונה נמצא בפארק יפיפה, פארק הסיוטאדלה, וחולק את משכנו בבניין אחד עם הפרלמנט של קטאלוניה. המוזיאון לאומנות מודרנית והמוזיאון ההיסטורי לאמנות קטלנית הם שני המוזיאונים המרכיבים את המוזיאון הלאומי לאמנות של קטלוניה, ה- (Museo Nacional d`Art de Catalunya - (MNAC. הוא נחשב לאחד מחשובי המוזיאונים בברצלונה, הן מבחינת גודלו והן מבחינת ערכם של המוצגים, אך משום מה הוא לא זוכה לפרסום, ליחסי ציבור ולהמוני מבקרים כמו כמה מן המוזיאונים האחרים בעיר. במוזיאון הזה לא יימצאו יצירות משל האמנים בעלי השם כפיקאסו ומירו. המוזיאון לאמנות מודרנית נותר כבמה לאמנים בני קטאלוניה, מצויינים בפני עצמם אך כאלה שלא זכו לפרסום ולמוניטין עולמיים. יצירותיהם בהחלט מעוררות התפעלות ושוות ביקור לכל חובבי האמנות. מלבד ציורים ניתן למצוא במוזיאון גם פסלים רבים, בעיקר מעשה ידיו של הפסל המחונן ג'וזף קלארה, שכמה מפסלי הנשים שלו נחשבים לאוצרות יקרי ערך של המוזיאון. חמשת החדרים הראשונים הם של עבודות ניאו-קלאסיות ורומנטיסיות, וביתרת החדרים, מ- 6 עד 17, התצוגות ממוקדות באמנות מודרנית. כמה מן השיאים של הביקור במוזיאון: הפיסול המדהים של ג'וזף קלארה, ציור מהמם של סלבאדור דאלי מהתקופה המוקדמת של עבודתו, סידרת פסלי האבנגארד של גארגאלו וג'ולי גונזאלס, ועוד.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
ימים שלישי - שבת פתוח בין השעות 10:00-19:00
יום ראשון פתוח בין השעות 10:00-14:30
יום שני המוזיאון סגור.
איך להגיע למוזיאון לאמנות מודרנית?
המוזיאון שוכן בכתובת Palau Nacional Parc de Montjuic
אפשרות 1: metro - קוים 1 ו-3 לרדת בתחנה Pl. Espanya
אפשרות 2: אוטובוס - קוים 13,50,55,37,57,157,27,30,109 עוצרים בסמוך לכיכר אספניה
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר של המוזיאון לאומנות עכשווית.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון סלבדור דאלי בפיגראס (Teatro-Museu Dali)

מוזיאון התאטרון של סלבדור דאלי נמצא בפיגראס הנמצאת על הדרך המסחרית בין ספרד לצרפת.
המוזיאון ממוקם במבנה התיאטרון העירוני לשעבר, שנבנה ב-1850, נשרף במלחמת האזרחים ושוקם ב-1966.
דאלי עיצב את המוזיאון כך שלא ייראה כמבנה רגיל, אלא כאובייקט סוריאליסטי ענקי. הוא הוסיף לו כיפת זכוכית ענקית ופאטיו נרחב וקישט כל פינה בחפצים הזויים. המוזיאון מציג עולם של גחמות, שמהלך קסם על הצופים או מעורר בהם דחייה, אך בשום פנים לא משאיר אותם אדישים.
המוטיבים שחוזרים כל העת בציוריו של דאלי הם סקס ומוות. אשתו הנימפומנית של דאלי, גאלה, מככבת ביצירותיו.
במוזיאון ניתן לראות עבודות מפורסמות כמו "הלבירינת", "התמדתו של הזיכרון" וכן ציור ידוע שבו דאלי צייר את אחותו משקיפה מהחלון לעבר הים כשגבה אליו.
הערות:
1)קחו בחשבון את התורים הארוכים שיש בכניסה למוזיאון.
2)מומלץ להגיע למוזיאון עם מדריך שיכול לתת הסברים על התמונות המוזרות.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
1 בנובמבר עד 28 בפברואר 10:30 – 18:00
1 במרץ עד 30 ביוני 9:30 – 18:00
1 ביולי עד 30 בספטמבר 9:30 – 18:00
סגור בימי שני
כתובת:
המוזיאון נמצא כאמור בפיגראס הנמצאת על הדרך המסחרית בין ספרד לצרפת.
Placa Gala-Salvador Dali, 5, E-17600 Figueres
איך להגיע למוזיאון דאלי?
קיימים סיורים מודרכים היוצאים מכיכר קטלוניה. (יש לברר מראש).
הנסיעה אורכת כשעה וחצי.
מחיר:
יחיד: 11 אירו
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר של מוזיאון דאלי.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון השוקולד

מוזיאון השוקולד בברצלונה נמצא בבניין הבנוי לבנים אדומות ושימש בעבר את אחיות מנזר Sant agusti. כבר בכניסה אפשר להריח את ניחוחו המוכר והממכר של השוקולד הנמזג בספלי חרסינה לבנים.
מטרות המוזיאון:
המוזיאון הוקם בין היתר כמיזם תרבותי להשרשת המודעות לתרבות השוקולד כדי להגביר את ערכו התרבותי והגסטרונומי וכדי לאפשר להכיר את מסורת השוקולד של ספרד.
באמצעות מסכי וידאו גדולים, שלטים מאירי עיניים ומערכות מידע מצוידות במסכי מגע אפשר להתוודע לתהליך הארוך העובר על הקקאו החל משלב הקטיף.
באולמות הסמוכים מוצגים דגמים מוקטנים, כולם מפוסלים משוקולד, של אתרים מפורסמים, בניינים ומוקדי משיכה אדריכלים רבי רושם, שהפכו את ברצלונה למה שהיא. ניתן להבחין שם בהעתקים של הקתדרלה הגותית, הסגרדה פמיליה, מגדלי התאומים, הפארק האולימפי, בית מילה, קשת הניצחון ועוד.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
ימים שני - שבת פתוח בין השעות 10:00-19:00
יום ראשון פתוח בין השעות 10:00-15:00
המוזיאון סגור בימי שלישי
איך להגיע למוזיאון השוקולד?
נמצא בכתובת Comer 36
ראה מידע באתר האינטרנט
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר של מוזיאון השוקולד.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון ארכיאולוגי

המוזיאון הארכיאולוגי של ברצלונה שוכן במבנה מרשים מימי התערוכה הגדולה של 1929. אז הוא שימש כביתן האמנויות הגראפיות, אך בהמשך הוסב להיות מוזיאון המתעד את התפתחות האדם מתקופת האבן הקדומה.
איך להגיע למוזיאון הארכיאולוגי?
כל דרכי ההגעה ל"הר היהודים". מטרו- Espana ולאחר מכן אוטובוס קו 50 , אפשר לעלות גם בעזרת הקרוניות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון אתנולוגי

המוזיאון האתנולוגי מציג תרבויות שונות, גם מארצות רחוקות אליהן הגיעו ספני קטאלוניה במסעותיהם בימים.
איך להגיע למוזיאון האתנולוגי?
כל דרכי ההגעה ל"הר היהודים". מטרו- Espana ולאחר מכן אוטובוס קו 50 , אפשר לעלות גם בעזרת הקרוניות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון צבאי

מוזיאון השוכן בתוך המצודה העתיקה שבראש הגבעה. מכיל אוסף ענק של כלי נשק ותחמושת, לצד פורטרטים של הרוזנים והמלכים של קטאלוניה לאורך הדורות.
באחד החדרים יש שרידי מצבות מבית קברות יהודי שהיה על הגבעה.
ניתן לטפס במדרגות לחומות שמקיפות את המצודה ולצפות ממנה לכיוון הים.
איך להגיע למוזיאון הצבאי?
כל דרכי ההגעה ל"הר היהודים". מטרו- Espana ולאחר מכן אוטובוס קו 50 , אפשר לעלות גם בעזרת הקרוניות.
מחיר:
הכניסה בתשלום

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון התלבושות והאריגים

מוזיאון זה הידוע גם בשם מוזיאון הטקסטיל והלבוש נמצא בארמונם של המרקיזים ממשפחת ליו, שהפך כיום למרכז היסטורי בתחום הטקסטיל. במוזיאון ישנו אוסף גדול מאוד של תלבושות, שמלות נשף, מפות, אריגים ועוד.
איך להגיע למוזיאון התלבושות והאריגים?
המוזיאון נמצא ברחוב מונטקאדה, מול היציאה של מוזיאון פיקאסו.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על המוזיאון ראה באתר של מוזיאון התלבושות והאריגים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוזיאון הצעצועים בפיגראס

רוב המבקרים המגיעים לפיגראס עושים זאת על מנת לבקר במוזיאון התאטרון של סלבדור דאלי. במרחק חמש דקות הליכה ממנו נמצא מוזיאון הצעצועים השווה ביקור עם או בלי ילדים. באולמות התצוגה האינטימיים של המוזיאון ניתן להתוודע לאוסף מרשים הכולל יותר מ- 4000 פריטים. חלקם צעצועים של אישים ספרדיים וקטלאניים מפורסמים הצעצועים מסודרים בארונות תצוגה על-פי נושאים ולצידו של כל פריט מופיעה שנת היצור שלו. המעבר בין אולם אחד למשנהו חולף על-פני גשרון העשוי מארגז עץ מכוסה בזכוכית ומופרד במחיצות עץ ובתוכו מונחים צעצועים שונים. מלבד התערוכה הקבועה מתקיימות במקום גם תערוכות מתחלפות במגוון נושאים. ביציאה מהמוזיאון יש חנות קטנה בה ניתן לקנות צעצועים וגלויות.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
יוני, יולי, אוגוסט וספטמבר פתוח כל יום: שני עד שישי 10:00-13:00, 16:00-19:00.
ראשון וחגים 11:00-13:30, 17:00-19:30
מאוקטובר ועד מאי:
שלישי עד שבת 10:00-13:00, 16:00-19:00. ראשון וחגים 11:00-13:30
סגור בימי שני.
איך להגיע למוזיאון הצעצועים?
Hotel Paris, Sant Pere 1, Figueres

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המלצות וטיפים

מספר המלצות/טיפים הקשורים למוזיאונים בברצלונה והכל מניסיון אישי וניסיונם המצטבר של תיירים רבים אחרים:

  • בימי שני המוזאונים סגורים.
  • למעוניינים לבקר במוזיאונים מומלץ לקנות את ה- Barcelona Museum Pass הכרטיס מאפשר כניסה אל מוזיאונים רבים בפריז והסביבה וכן חוסך (לפעמים) את התורים. למעשה מומלץ יותר לקנות את כרטיס Barcelona Card שכולל בתוכו את כרטיס Barcelona Museum Pass ונותן הנחות בעוד הרבה אטרקציות אחרות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


מוזיאונים - תוכן עניינים

ברצלונה - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים