הזמנת מלונות באינטרנט Madrid Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


תחבורה במדריד

הקדמה

מערכת התחבורה הציבורית של מדריד טובה מאד והיא כוללת את המטרו, אוטובוסים, רכבות, מוניות ואפילו אופניים. אמצעי התחבורה השונים מגיעים בדיוק לאן שצריך, בכל זמן ובכל עת וברמת דיוק וידידותיות גבוהות מאד. התחבורה הציבורית במדריד יעילה וזולה יחסית. רוב אתריה המרכזיים של העיר הם במרחק הליכה ומרוכזים באזורים של כיכר פוארטה דה סול, רחוב גראן ויה ומוזיאון פסאו דה פראדו. אל המקומות הקצת יותר מרוחקים ההגעה הנוחה ביותר היא באמצעות תחבורה ציבורית , ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר. (למעוניינים לשכור רכב בכל זאת, קראו עוד בסעיף שכירת רכב).

המלצה:
רוצה להנות מתחבורה חינמית ועוד מגוון הנחות באטרקציות, מוזיאונים, חנויות ועוד?
הזמן כאן ועכשיו את כרטיס Madrid Card

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

איך מגיעים למדריד?

בערים רבות בספרד ישנם שדות תעופה בינלאומיים, אחת מהן היא מדריד שבה שוכן שדה התעופה הבינלאומי,
בראחאס (Barajas), השוכן כ- 13 ק"מ מצפון-מזרח למרכז העיר.
יש לו 4 טרמינלים המקושרים ביניהם בתחבורה פנימית:
טרמינל T1 – משמש לחברות תעופה וטיסות בינ"ל
טרמינל T2 – משמש לטיסות פנימיות
טרמינל T3 – משמש לטיסות אזוריות
טרמינל T4 – משמש לחברות תעופה וטיסות בינ"ל ביניהן את חברת אל על ואיבריה. זהו טרמינל חדש שנחנך בשנת 2006.
אל שדה תעופה זה מגיעה טיסה ישירה מישראל וזהו שדה התעופה שקרוב לוודאי יהיה זה שבו תנחתו בבואכם לבקר במדריד.
הטיסה מישראל למדריד אורכת כארבע שעות ו- 30 דקות.
הערה:
1) מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט של שדה התעופה בראחאס במדריד.
2) אלו המגיעים לעיר לזמן קצר, יוכלו למצוא ללא קושי מלונות בקרבת שדה התעופה במדריד.

Fly Roundtrip for $199 or Less on CheapOair

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אל ומשדה התעופה

את הדרך משדה התעופה אל מרכז העיר וממרכז העיר אל שדה התעופה ניתן לעשות בדרכים שונות:

מטרו     |     מונית     |     העברות     |     אוטובוס     |     רכב

מטרו

נוח מאד להגיע עם המטרו משדה התעופה ישירות למרכז העיר. באמצעות קו L8 ניתן להגיע ישירות אל תחנת Nuevos Ministerios שבעיר או שאפשר גם להחליף רכבת בתחנת Mar de Cristal (התחנה השנייה) ולהמשיך עם קו L4 עד למרכז העיר. המטרו היא הדרך הזולה ביותר (מחיר כרטיס הוא 1 יורו) להגיע אל מרכז העיר אך היא פחות נוחה לבעלי כבודה גדולה. משך הנסיעה למרכז העיר הוא כ- 45 דקות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מונית

הנסיעה במונית משדה התעופה אל העיר היא נוחה מאד והמהירה ביותר אל יעדכם, אם כי גם היקרה ביותר. זו היא הדרך המומלצת לצאת אתה משדה התעופה במיוחד אם הנכם מספר אנשים הנוסעים יחד, או אם אתם נסחבים עם מזוודות כבדות. המוניות במדריד צבועות שחור וצהוב. הנסיעה נמשכת בין 20 ל- 25 דקות, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום (בשעת פקקים גם 40 דקות אפשרי). המחיר צפוי להיות בין 20 ל- 25 יורו. לא יקר במיוחד. ישנה גם תוספת של נסיעה לשדה התעופה בגובה 5.5 יורו, ותוספת קטנה עבור כל אחת מהמזוודות. התעריפים המדויקים רשומים על טבלה המוצגת על פי חוק בתוך כל מונית. אסור לנהגי המוניות לגבות מכם מעבר למה שמציג המונה + התוספת למזוודות המופיעה בטבלה.
הערה:
בטרמינל 4 יש תחנת מוניות בקומת הקרקע ליד אולם הנוסעים הנכנסים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

העברות

אופציה נוחה מאד להגיע משדה התעופה אל מרכז מדריד היא באמצעות שירותי העברות פרטיים או משותפים, אותם מזמינים מראש דרך האינטרנט. השירות עובד בצורה טובה מאד, מחירו דומה למחיר מונית והוא חוסך התברברות מיותר עם הנחיתה. נהג עם שלט הלקוח יאסוף אתכם ממקום קבוע וידוע מראש. מי שמעוניין, יוכל למצוא שירותי העברות גם ליעדים נוספים פרט מ/אל שדה התעופה.
בדקו את הקישור הבא להזמנת שירותי העברות מראש: שירותי העברות במדריד.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוס

אוטובוסים של חברת EMT משרתים את שדה התעופה.
קו 200 מטרמינלים T1, T2 ו- T3 בשדה התעופה מגיע אל טרמינל האוטובוסים Avenida de America שבעיר.
קו 204 מטרמינל T4 מגיע גם הוא לאותו טרמינל אוטובוסים.
תדירות האוטובוסים היא כל 10-15 דקות והם עוצרים במספר תחנות ביניהן התחנות קאלה דה ולאזקז (calle de velazquez) ופלאזה קולון (plaza de colon). משך הנסיעה עד לתחנת פלאזה קולון הוא כ- 40 דקות.
אפשרות נוספת היא לצאת משדה התעופה בקו 101 (מטרמינלים T1, T2, T3) אל Canillejas, פרבר בצד המזרחי של העיר, ומשם לקחת את הקו הירוק (קו L5) של המטרו למרכז העיר.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכב

אלו ששוכרים רכב בשדה התעופה ויוצאים איתו לכיוון מרכז העיר צריכים לעלות על הכביש הטבעתי M40, ממנו לקחת את כביש A2 ומשם לצאת ביציאה 12 לכביש M14.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה בתוך העיר

להלן רשימה של אמצעי התחבורה השונים המאפשריים התניידות בתוך העיר:

מטרו     |     אוטובוסים     |     מוניות     |     אופניים

המטרו

המטרו של מדריד מצוין וקל להבנה. הקרונות נקיים, מרווחים ונוחים, ממוזגי אויר, והרכבות נוסעות בתדירות גבוהה מאד.
זוהי האופציה הטובה ביותר להתניידות בתוך מדריד ובמרכז העיר.
ניתן לזהות את הכניסה אל תחנות המטרו לפי שלט המטרו שבו מופיעה האות "M" בצבע לבן על רקע אדום.
פריסת הקווים היא כזאת שאפשר להגיע עם המטרו כמעט לכל נקודה ונקודה בעיר, ובמהירות.
לא פחות מ- 16 קווי מטרו משרתים את העיר. הקווים אשר מחולקים לאזורים שונים מסומנים בצבעים שונים.

הערה:
לא רבים יודעים אבל המטרו של מדריד הוא מערכת הרכבת התחתית השנייה בגודלה באירופה אחרי זו של לונדון.

מפת קווי המטרו ופירוט התחנות של כל אחד מהם ניתן לראות בכל תחנות המטרו, בהן יש מפות גדולות וברורות התלויות על הקיר ובעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה. רצוי, יחד עם זאת, להחזיק בתיק גם מפה קטנה של קווי הנסיעה, ואת זו ניתן לקבל בכל תחנת מטרו מאוישת. בכל תחנה יש כניסה לשני כיווני הקו ויש לבחור את כיוון הנסיעה על פי שם התחנה הסופית באותו הכיוון. המטרו פועל כל יום בין השעות 06:00 בבוקר עד 02:00 אחר חצות. לרוב, לא תחכו יותר מ- 5 דקות לרכבת (בלילה כ- 15-20 דקות), ובכל תחנה ישנו מסך אלקטרוני המראה כמה זמן נותר עד להגעת הרכבת הבאה.
כרטיס לנסיעה בודדת במטרו עולה 1.15 יורו לנוסע מבוגר. למי שיודע שהוא מתעתד לנסוע לפחות 5-6 פעמים במטרו במרכז העיר במהלך שהותו במדריד, משתלם לקנות מעין כרטיסיה של 10 נסיעות באזור מספר A (מרכז העיר). הכרטיס נקרא T10 ומקנה זכות לנסיעה במטרו, באוטובוס, ברכבת RENFE. הוא עולה כ- 7.4 יורו למבוגר, כך שיש בזה חסכון משמעותי. הכרטיס איננו אישי, ומספר אנשים יכולים לחלוק אותו ביניהם. קיימים עוד סוגי כרטיסים אחרים למשל: כרטיס מטרו חודשי שנקרא Travel Card. חשוב לדעת שעם כרטיס ה- T10 ניתן לשלב בין אמצעי נסיעה שונים, למשל רכבת ואוטובוס, בתנאי שמשך הנסיעה מרגע שהחתמת את הכרטיס לא עולה על שעה ורבע, ובתנאי שלא חרגת מתחומי אזור A. (לאזורים אחרים יש כרטיסי נסיעה קצת יקרים יותר עם תחום מורחב). אם ידוע לכם שתזדקקו לשימוש תכוף במטרו (ובאוטובוסים) אפשר לקנות כרטיסי נסיעה יומיים לנסיעה בלתי מוגבלת, במחירים סבירים למדי. יש כרטיסים ליום אחד, יומיים, שלושה, ארבעה וחמישה.

הערות:
1) למטיילים עם מוגבלות ולקשישים - קחו בחשבון כי לא בכל תחנות המטרו ישנן מעליות.
2) נסיעה לתחנת המטרו של שדה התעופה תעלה לכם תוספת של אירו נוסף
3) זהירות כייסים !
4) אתר האינטרנט של המטרו של מדריד

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוסים

מערכת האוטובוסים הפועלת במדריד הינה טובה ויעילה. השירות ניתן הן ביום והן בלילה ולתיירים מוצעת גם האופציה של אוטובוס התיירים המיוחד הנע במסלולים קבועים. מי שזקוק, יכול לקרוא עוד מידע על מסלולי הנסיעה של האוטובוסים במדריד.

אוטובוסים אדומים:
רוב האוטובוסים הפועלים במרכז העיר הם אלה האדומים של חברת EMT = Empresa Municipal de Transporte המפעילה מעל ל- 100 קווים שונים.
האוטובוסים פועלים פחות או יותר בין 06:00 ל- 23:30 והחל מחצות ועד השעה 06:00 בבוקר יש שירות לילה שפועל בתדירות נמוכה יותר (ראה בהמשך). האוטובוסים מרווחים, נוחים ובטוחים, הם נוסעים בדרך כלל בנתיבי האוטובוסים במיועדים רק להם, והתשלום בהם מתבצע או בתשלום לנהג או באמצעות כרטיס משולב לכל אמצעי התחבורה (נקרא Metrobus) אותו מחתימים במתקן מיוחד המוצמד לאחד העמודים ברכב.
מחיר כרטיס נסיעה באוטובוס זהה למחיר הנסיעה במטרו - 1.15 יורו לנסיעה בודדת, אבל גם כאן מומלץ לקנות את כרטיס ה- T10 המקנה זכות ל- 10 נסיעות.
שלושת טרמינלי האוטובוסים המרכזיים שיש במדריד הם:
1) Estacion Sur de Madrid, South Station – נמצא ברחוב Mendez Alvaro 83 ואליו ניתן להגיע במטרו, קו אפור L6לתחנת Mendez Alvaro. חברות אוטובוס עיקריות בטרמינל: Alsa, Socibus
2) Estacion de Avenida de America, North Station – נמצא ברחוב Avda. de America 9 ואליו ניתן להגיע במטרו, קו צהוב L7, קו אפור L6, קו סגול L9, קו חום L4, לתחנת Avda. de America. חברות אוטובוס עיקריות בטרמינל: Continental-Auto
3) Estacion de Conde de Casal – נמצא ברחוב Fernandez Shaw 1 ואליו ניתן להגיע במטרו, קו אפור L6, לתחנת Conde de Casal. חברות אוטובוס עיקריות בטרמינל: Avanza

הערות:
1) ניתן לשלב בין האוטובוסים והמטרו באמצעות כרטיס Metrobus כדי להשלים נסיעה מיעד ליעד. מחירו כ- 7.4 יורו.
2) במדריד קיים הנתיב המעגלי (circular). זהו נתיב זול שבאמצעותו ניתן להכיר את העיר.

אוטובוס לילה
עוד לפני תום שירות המטרו או האוטובוסים מתחיל שירות הלילה של האוטובוסים הליליים המכונים ינשופים (Buhos).
האוטובוסים נוסעים בכ- 20 נתיבים שונים ועוברים כולם בפלאסה סיבלס (Plaza de la Cibeles) משם נוח מאד להגיע בהליכה של כ- 15 דקות אל אזורי הבילוי הליליים העיקריים של העיר, רחובות Sol ו- Gran Via.
תדירות השירות היא נמוכה יחסית . בין השעות: 24:00 עד 03:00 בבוקר כל 30 דקות, בין השעות: 03:00 בבוקר עד 06:00 בבוקר כל שעה.
תעריפי הנסיעה בשעות הלילה זהים לאלו של שעות היום.

אוטובוס תיירים Bus Turistic
לתיירים מוצעת גם האופציה של אוטובוס התיירים המיוחד הנע במסלולים קבועים ומביא את התיירים לכל אחת ואחת מן הנקודות החשובות בעיר. מצד אחד יש כאלו שטוענים כי זוהי אופציה מאד נוחה ומומלצת לתיירים להתניידות בעיר במסלולי התיירות המקובלים, אבל אחרים טוענים כנגדם וסוברים שהרעיון מיותר. לשיקולכם.
לאוטובוס התיירותי יש שלושה מסלולי נסיעה שונים, שכל אחד מהם מכסה נושא אחר בעיר, וביחד הם מביאים את התייר לכל אחת ואחת מן הנקודות החשובות. מסלולי הנסיעה ונושאי הסיור:
1) מדריד ההיסטורית/מדריד הקלאסית:
מסלול מעגלי שמתחיל בתיאטרון המלכותי (Royal Theatre) ונמשך כ- 75 דקות
2) מדריד המודרנית:
מסלול מעגלי שמתחיל במוזיאון פראדו (Paseo del Prado) ונמשך כ- 75 דקות
3) אנדרטאות במדריד:
מסלול שנמשך כ- 40 דקות

סה"כ יש לשלושת הקווים 50 תחנות עצירה. ברגע שקניתם כרטיס נסיעה יומי, אתם יכולים לעלות ולרדת מהאוטובוס כרצונכם לאורך כל היום, ללא הגבלה. על כל אוטובוס נמצא מדריך רב לשוני (אנגלית, צרפתית, ספרדית...) מוסמך מטעם מועצת התיירות של העיר, ואפשר להיעזר בו לשאלות או הדרכה קצרה. עם העלייה לאוטובוס מקבלים חוברת ובה פירוט כל התחנות ומידע על האתרים הסמוכים לכל אחת מהן. כמו כן מקבלים פנקס קופונים המקנה הנחות במקומות שונים בעיר, החל מהנחה מסוימת בסניפי מקדונלד ופיצה האט ועד להטבות והנחות בדמי כניסה לאתרים ולמוזיאונים.
האוטובוס התיירותי פועל מדי יום החל בשעה 9 בבוקר (לחלק מן התחנות הוא מגיע קצת מאוחר יותר כיוון שבתשע הוא עוזב את תחנת המוצא). הפעילות נפסקת עם האוטובוס האחרון שיוצא בשעה 19:00 בחודשי החורף, וב- 20:00 או 21:00 בחודשי הקיץ. האוטובוסים בכל המסלולים יוצאים בתדירות של בין 6 ל- 20 דקות, תלוי בשעת היום. המחיר ליום אחד של נסיעה בלתי מוגבלת בכל קווי האוטובוס התיירותי הינו 17 יורו לאדם. רצוי ומומלץ לקנות כרטיס ליומיים, שכן אז המחיר הרבה יותר אטרקטיבי, 21 יורו, וממילא זקוקים ליותר מיום אחד כדי להשלים את הביקורים בכל האתרים החשובים של העיר. ילדים משלמים 8.5 יורו ליום אחד ו - 11 יורו ליומיים. את כרטיסי הנסיעה ניתן לקנות על האוטובוס עצמו או בנוחות רבה דרך אתרי אינטרנט המציעים את האפשרות לרכישת כרטיסים לאוטובוס התיירים במדריד.
מאחר ועל הכרטיס מוטבע תאריך והוא יומי, רצוי להתחיל את השימוש בו בבוקר מוקדם, כדי לעשות ניצול מרבי. אין טעם להתחיל את השימוש בכרטיס בשעות אחה"צ והערב.
הערה:
אם מתאפשר לכם - נסו לעלות למעלה למפלס העליון של האוטובוס ולראות את המראות מן הגובה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוניות

המוניות במדריד הן כלי תחבורה נפוץ ומקובל, ויחסית לא יקר כל כך. המוניות צבועות בלבן ועל הדלת הקדמית ישנו אלכסון אדום, ניתן לעצור אותן ברחוב על ידי הנפת יד או לגשת לאחת מתחנות המוניות המוסדרות.
כשהמונית פנויה לנסיעה, נדלקת נורה ירוקה בגג הרכב או ששלט עם המילה Libre (פנוי) מונח על השמשה הקדמית.
מחיר התחלתי לנסיעה במונית הוא 2.05 אירו. התעריף תלוי באזור ובזמן הנסיעה הצפוי ובנוסף ישנן גם תוספות כמו תוספת בימי ראשון, תוספת של 5.5 יורו בנסיעה משדה התעופה או תוספת למטען.
מתן טיפ לנהגי מוניות מקובל מאד במדריד ונהוג להשאיר בין 5% ל 10% מהמחיר הנקוב במונה.
הערה:
רצוי להצטייד במפה או בכתובת מדויקת אליה תרצו להגיע כיוון שנדיר יהיה אם תמצאו נהג מונית הדובר שפה אחרת פרט לספרדית.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אופניים

אופניים הם אמצעי תחבורה שהולך ותופש תאוצה במדריד.
רכיבה באופניים היא דרך נהדרת להכיר את העיר וגם לעשות ספורט.
בנוסף להיותם כלי תחבורה ידידותי לסביבה, הן פיתרון של ממש בערים הגדולות, אשר מציעות תחבורה ציבורית, שלא תמיד מתאימה לכולם. ניתן לשכור אופניים במדרידליום, לחצי יום או לפי שעות.
כל המידע על הנקודות בהן ניתן לשכור אופניים במדריד, מסלולי אופניים ושירותי חניה ניתן לראות בקישורים הבאים:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה אל מחוץ לעיר

רכבות


RENFE:
באמצעות מערכת הרכבות הספרדית RENFE = Red Nacional de Ferrocarriles Espanoles ניתן להגיע ממדריד עצמה אל פרבריה, לכל ערי ספרד הקרובות והרחוקות וגם להתחבר אל רכבות המובילות לצרפת.
בכל רכבת ישנם קרונות של מחלקה ראשונה ושנייה ובחלק מהקווים גם שירותי מסעדה ומזנון. בכל רכבת יש תאי שירותים.
שתי תחנות רכבת מרכזיות במדריד הן:
1) אטוצ'ה (Atocha) – התחנה ממוקמת דרומית למרכז העיר. זוהי תחנה הרכבת הראשית של מדריד והיא חדישה ומודרנית. ניתן להגיע אליה עם המטרו, קו כחול L1, תחנת Atocha. למרות גודלה העצום של התחנה, ההתמצאות בה היא נוחה ופשוטה יחסית.
2) צ'אמארטין (Chamartin) - התחנה ממוקמת בצפון העיר. היא קטנה יותר ושימושית פחות לתיירים.

הערה:
יש להגיע לתחנות הרכבת לפחות חצי שעה לפני העלייה לרכבת כי ישנם תורים עקב בדיקת כרטיסים ובידוק בטחוני.

AVE:
AVE = Alta Velocidad Espanola הינו שירות של קו רכבת מהירה בין מדריד לבין הערים: טולדו, סביליה, סרגוסה, ברצלונה וליידה. הרכבות בקו זה הן כאמור מהירות ביותר אבל גם יקרות יחסית (המקדימים להזמין כרטיסים ייהנו ממחיר זול יותר).
קו רכבות ה- AVE מופעל על ידי חברת הרכבות הספרדית RENFE.
להלן מספר דוגמאות לזמן הנסיעה הממוצע במספר קוים פופולאריים:

 • מדריד – ברצלונה : שעתיים ו-40 דקות
 • מדריד – טולדו : חצי שעה
 • מדריד – סרגוסה : שעה וחצי
 • מדריד – סיביליה : שעתיים וחצי
 • מדריד – מלגה : שלוש שעות
 • מדריד – קורדובה : שעה ו-45 דקות
הערה:
יש להגיע לתחנות הרכבת לפחות חצי שעה לפני העלייה לרכבת כי ישנם תורים עקב בדיקת כרטיסים ובידוק בטחוני.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכישת כרטיסים

היכן ניתן לרכוש את כרטיסי הנסיעה השונים?

 • במכונות האוטומטיות של המטרו למכירת כרטיסים.
 • במרכזי שירות הלקוחות של ה- EMT.
 • במשרדי מכירות הכרטיסים של רכבת המטרו.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בתחנות רכבת ה- RENFE.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בדוכני לוטו ובקיוסקים שונים.
 • כרטיס לנסיעה בודדת באוטובוס ניתן לקנות גם על האוטובוס.
 • כרטיס לאוטובוס התיירים ניתן לקנות על האוטובוס או בכל אתר אינטרנט המציע את האפשרות לרכישת:
  כרטיסים לאוטובוס התיירים במדריד.
 • במרכזי המודיעין לתיירים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שכירת רכב

כמו שכבר נכתב לפני, מערכת התחבורה הציבורית של מדריד טובה מאד והיא כוללת את המטרו, אוטובוסים ומוניות. כמו כן, רוב אתריה המרכזיים של העיר הם במרחק הליכה סביר ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר במיוחד אם אין בכוונתכם לצאת מן העיר.
טיעונים נוספים נגד השכרת רכב במדריד יהיו: רחובות צרים וקשים לנהיגה, רחובות חד כיווניים רבים, עומסי תנועה במרכז העיר, מחירי חניה יקרים וסינדול.
המתכננים טיול באחד מה יעדים מחוץ למדריד והמעוניינים בכל זאת לשכור רכב במדריד יוכלו לעשות זאת בקלות בכל אחת מסוכנויות השכרת הרכב הבינלאומיות, למשל: Avis, Hertz, Alamo, Budget וכדומה.
אתרי אינטרנט אמינים ומומלצים, אשר עובדים עם כל סוכנויות הרכב הבינלאומיות, בהם ניתן לבצע הזמנה בקלות:
1) CarRent.co.il
לשוכרים רכב כדאי לדעת את הדברים הבאים:

איזה רישיון נהיגה נדרש בספרד?
בספרד ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי בלבד לתקופה של עד 6 חודשים, ואין צורך להוציא רישיון בינלאומי.

מספר כללים לנהיגה בספרד:

 • בספרד נוהגים בצד ימין.
 • לספרדים מספר חוקי תנועה שונים מאלו אנו מכירים בארץ. יש לשים לב לנקודות הבאות:
  פניות שמאלה:
  כאשר ישנו רמזור ירוק משותף לנסיעה ישר או שמאלה, מותר לפנות שמאלה רק לאחר שנותנים לכל התנועה שמגיעה ממול לעבור. כאשר הרמזור לפניה שמאלה מופיע כחץ ירוק, מותר לפנות שמאלה באופן רגיל, כמו בארץ.
  צמתים ופניה שמאלה:
  לעיתים, ישנן צמתים בהן יש שני רמזורים בפניה שמאלה. במידה והתחלתם את הפניה כאשר הרמזור הראשון ירוק, והרמזור השני הממוקם בקצה הצומת אדום, יש להמתין באמצע הצומת עד שהרמזור השני יתחלף לירוק ולאחר מכן להשלים את הפניה.
  כיכרות:
  ככרות רבות מרומזרות באופן כזה שבכל רבע ככר יש רמזור, כך שלמעשה תאלצו לעבור 4 רמזורים על מנת לבצע פניית פרסה בכיכר.
 • ברחבי ספרד למעלה מ 7,000 ק"מ של כבישים מהירים, אשר מאפשרים לנסוע בקלות ובנוחות ברחבי ספרד. חלק מהכבישים המהירים הם כבישי אגרה. פירוט כבישי האגרה והתעריפים השונים.
 • מכיוון שהספרדים נאמנים מאוד לשפתם, ישנם מקומות בהם השילוט הוא בספרדית בלבד, ללא שילוט נוסף באנגלית, דבר שיכול להקשות על הנהיגה.
 • עוד טיפים לנהיגה בספרד...


מונחים שימושיים לנוהגים בספרד
Ceda el Paso - תן זכות קדימה
Centro - מרכז העיר
Comisaria - תחנת משטרה
Cuidado - נהג בזהירות
Desvio - מעקף
Dirreccion Unica - כביש חד סיטרי
Obras - עבודות בכביש
Peligro - סכנה
Todas Direcciones - כל הכיוונים
Autopista - כביש מהיר
Despacio - האט
Prohibido el paso - כביש סגור
Mantenga su izquierda - הצמד לשמאל
Mantenga su derecha - הצמד לימין
Prioridad a la izquierda - זכות קדימה למגיעים משמאל
Prioridad a la derecha - זכות קדימה למגיעים מימין
Enciendense sus luces - הדלק אורות
Salida - יציאה מהכביש המהיר

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המלצות וטיפים

מספר המלצות/טיפים הקשורים לתחבורה במדריד והכל מניסיון אישי וניסיונם המצטבר של תיירים רבים אחרים:

 • הדרך הנוחה ביותר -
  הדרך הנוחה ביותר לתור את ברצלונה היא לקנות כרטיס ליומיים לאוטובוס התיירותי, ולכסות אתו את כל האתרים היותר מרוחקים מן המרכז. בשאר הזמן - ללכת וללכת וללכת ברגל.. המרחקים, לאחר שביקרתם בעזרת האוטובוס באתרים הקצת יותר מרוחקים, אינם גדולים והשיטוט ברחובות הוא חוויה.
 • אוטובוס התיירים –
  אם מתאפשר לכם, טפסו למעלה לקומה השנייה של האוטובוס.
 • כייסים –
  מכת הכייסים בברצלונה חמורה במיוחד בתחנות מטרו צפופות.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


תחבורה - תוכן עניינים

מדריד - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים