הזמנת מלונות באינטרנט Berlin Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


אדריכלות וארכיטקטורה בברלין

הקדמה

ברלין, עיר הבירה של גרמניה, נחשבת לעיר העכשווית ביותר כיום בעולם. זוהי ללא ספק אחת הערים היפות באירופה בה עבר והווה, ישן וחדש, עתיק ומודרני משתלבים זה בזה. אי אפשר לבקר בברלין ולא לשים לב לארכיטקטורה והאדריכלות המיוחדת כל כך לעיר. זוהי עיר בירה אירופאית קלאסית, עם ארכיטקטורה מכל התקופות ונועזות מודרנית. בעיר נמצאים כ- 200 מוזיאונים בנושאי ארכיטקטורה, אמנות ומדע ויש בה בניינים שתוכננו על ידי גדולי האדריכלים בעולם. בחלקיה השונים של העיר, הארכיטקטורה, האווירה והמראה הכללי של ברלין משתנה וזאת בהתאם למשטרים ולתקופות השלטוניות שעברה. אפשר להבחין באזורים מתקופת שלטון וויימאר, בשכונות מתקופת מלחמת העולם השניה, וכמובן, באזור המזרחי של ברלין, שהשתנה ללא הכר לאחר התקופה הסובייטית שלו, שהסתיימה עם הפלת החומה המפורסמת ב-1989.
בנוסף לפניה המיוחדים של העיר, קיימים בברלין שלל מבנים היסטוריים יוצאי דופן וכן מבנים ואנדרטאות הקשורות ליהודי העיר, למלחמה ולשואה וביניהם ניתן להזכיר את:

ברלין היא בעלת ארכיטקטורה מרשימה ומפוארת המעידה על היסטוריה מלאה ומרובת שנים. בכל אתר תיירותי ובכל רחוב ניתן להתרשם ולהתפעל. העיר הייחודית והנצחית הזו היא בהחלט מקום מצוין לבקר בו.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המלצות וטיפים

מספר קישורים חיצוניים הקשורים לנושא האדריכלות והארכיטקטורה בברלין:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


אדריכלות - תוכן עניינים

ברלין - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים