הזמנת מלונות באינטרנט Paris Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


תחבורה בפריז

הקדמה

מערכת התחבורה הציבורית של פריז טובה מאד והיא כוללת את המטרו, רכבת פרברים, אוטובוסים, חשמליות, מוניות וכן שייט בנהר הסיין. המערכת מופעלת ע"י חברת Regie Autonome des Transports Parisiens) RATP).
אמצעי התחבורה השונים מגיעים בדיוק לאן שצריך, בכל זמן ובכל עת וברמת דיוק וידידותיות גבוהות מאד. התחבורה הציבורית בפריז יעילה וזולה יחסית. ההתמצאות והנגישות טובות מאד גם הן.
אתריה המרכזיים של העיר פרוסים באזורים רבים ולא ממש קרובים, ההגעה הנוחה ביותר אליהם היא באמצעות תחבורה ציבורית, ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר. (למעוניינים לשכור רכב בכל זאת, קראו עוד בסעיף שכירת רכב).

המלצה:
רוצה להנות מתחבורה חינמית ועוד מגוון הנחות באטרקציות, מוזיאונים, חנויות ועוד?
הזמן כאן ועכשיו את כרטיס Paris Sightseeing Pass.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

איך מגיעים לפריז?

שדה התעופה הבינלאומי של פריז, שארל דה גול (Charles de Gaulle), שוכן כ- 25 ק"מ, צפונית מזרחית, למרכז העיר. שדה תעופה אחר הוא שדה התעופה אורלי, והוא שוכן כ- 15 ק"מ, דרומית, למרכז העיר. אל שדות תעופה אלו מגיעה טיסה ישירה מישראל והם אלו בהם תנחתו בבואכם לבקר בפריז.
הטיסה מישראל לפריז אורכת כארבע וחצי שעות.
הערה:
אלו המגיעים לעיר לזמן קצר, יוכלו למצוא ללא קושי מלונות בקרבת שדה התעופה שארל דה גול בפריז וגם מלונות בקרבת שדה התעופה אורלי בפריז.

Fly Roundtrip for $199 or Less on CheapOair

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אל ומשדה התעופה

את הדרך משדה התעופה אל מרכז העיר וממרכז העיר אל שדה התעופה ניתן לעשות בדרכים שונות:

מטרו     |     מונית     |     העברות     |     אוטובוס     |     רכבת פרברים

מטרו

יעודכן בקרוב

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מונית

שדה התעופה שארל דה גול:
משך הנסיעה הוא כשעה.
מחיר נסיעה הוא כ- 50 יורו.

שדה התעופה אורלי:
משך הנסיעה הוא כ 30-45 דקות.
מחיר נסיעה הוא כ- 40 יורו.
הערה:
הנסיעה במונית עלולה להתארך ולהתייקר עקב פקקים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

העברות

אופציה נוחה מאד להגיע משדה התעופה אל מרכז פריז היא באמצעות שירותי העברות פרטיים או משותפים, אותם מזמינים מראש דרך האינטרנט. השירות עובד בצורה טובה מאד, מחירו דומה למחיר מונית והוא חוסך התברברות מיותר עם הנחיתה. נהג עם שלט הלקוח יאסוף אתכם ממקום קבוע וידוע מראש. מי שמעוניין, יוכל למצוא שירותי העברות גם ליעדים נוספים פרט מ/אל שדה התעופה.
בדקו את הקישור הבא להזמנת שירותי העברות מראש: שירותי העברות בפריז.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוס

שדה התעופה שארל דה גול:
אוטובוסים יוצאים משדה התעופה לתחנת מונפרנס ולתחנת גאר דה ליון שבפורט מאיו.
תדירות הנסיעה היא כל 20 דקות.
מחיר הנסיעה הוא כ- 10 יורו לכיוון.
Roissybus
זהו שירות הסעות אקספרס בין שדה התעופה למרכז העיר.
יש לו תחנה בעיר, ליד בניין האופרה, ומשם תוכלו להגיע בעזרת המטרו למחוז חפצכם.
תדירות הנסיעה שלו במשך שעות היום היא כל 15 דקות ומהערב כל 20 דקות.
משך הנסיעה היא כשעה. מחיר הנסיעה הוא כ- 8 יורו לכיוון.

שדה התעופה אורלי:
אוטובוסים יוצאים משדה התעופה לתחנות מונפרנס, אינווליד ודנפרט רושרו.
תדירות הנסיעה היא כל 15 דקות. משך הנסיעה היא כחצי שעה.
מחיר הנסיעה הוא כ- 7.5 יורו לכיוון.
Orlybus
אוטובוס זנ נוסע בין שדה התעופה לתחנת Denfert-Rochereau ובחזרה.
האוטובוס יוצא כל 15-20 דקות. משך הנסיעה כחצי שעה.
מחיר הנסיעה הוא כ- 5.80 יורו לכיוון אחד.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכבת פרברים (RER)

שדה התעופה שארל דה גול:
רכבת הפרברים היא האמצעי הנוח ביותר לנסוע בין מרכז העיר לשדה התעופה שארל דה גול.
קו B של הרכבת פעיל בין השעות 05:00 – 24:00 ורכבת יוצאת ממנו כל כרבע שעה לשני יעדים במרכז העיר, תחנות: Gare du Nord (נסיעה של 25 דקות) ו- Denfert Rochereau הרחוקה יותר (נסיעה של 45 דקות), מהן אפשר להמשיך ולהתחבר למטרו.
המחיר לנסיעה הוא כ- 8 יורו לכיוון.

שדה התעופה אורלי:
קווים B ו C של רכבת הפרברים מגיעים אל שדה התעופה אורלי.
קו B:
התחנות של קו זה בעיר הן סנט מישל-נוטרדאם ושאטלה-לה-האל שבבדנפרט-רושרו.
מתחנות אלו ניתן להגיע לתחנת Antony שבקרבת שדה התעופה וממנה יש צורך לקחת את הרכבת הקלה שנקראת Orlyval עד לטרמינלים עצמם. תדירות הרכבת הקלה היא כל מספר דקות.
מחיר הנסיעה מהעיר לשדה הוא כ- 8.5 יורו לכיוון.
קו C:
התחנות של קו זה בעיר הן סנט מישל-נוטרדאם, אינווליד ותחנת רכבת אוסטרליץ.
מתחנות אלו ניתן להגיע לתחנת Pont de Rungis שבקרבת שדה התעופה וממנה יש צורך לקחת אוטובוס שנקראה "אורלי רייל" עד לטרמינלים עצמם (מחיר כ- 5 יורו לכיוון).
תדירות הרכבת היא כל כ- 15 דקות. מחיר הנסיעה בה הוא כ- 5.5 יורו לכיוון.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכב

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה בתוך העיר

להלן רשימה של אמצעי התחבורה השונים המאפשריים התניידות בתוך העיר:

מטרו     |     רכבת פרברים     |     אוטובוסים     |     מוניות     |     חשמלית     |     אופניים     |     שייט על נהר הסיין

המטרו

המטרו של פריז (Metro de Paris) מצוין וקל להבנה. הקרונות נקיים, מרווחים ונוחים, ממוזגי אויר, והרכבות נוסעות בתדירות גבוהה מאד. זוהי האופציה הטובה ביותר להתניידות בתוך פריז ובמרכז העיר. ניתן לזהות את הכניסה אל תחנות המטרו לפי שלט המטרו שבו מופיעה האות "M" בצבע ירוק. פריסת הקווים היא כזאת שאפשר להגיע עם המטרו כמעט לכל נקודה ונקודה בעיר, ובמהירות. רשת המטרו גם מקושרת עם רשת רכבת הפרברים (RER) ועם תחנות הרכבת הגדולות. 16 קווי מטרו משרתים את העיר, מסומנים בצבעים שונים ובאמצעותם ניתן להגיע לכ- 380 תחנות ב- 8 אזורים שונים. הרכבות נקראות בשם, על פי התחנה האחרונה אליה הן מגיעות.
מפת קווי המטרו ופירוט התחנות של כל אחד מהם ניתן לראות בכל תחנות המטרו, בהן יש מפות גדולות וברורות התלויות על הקיר ובעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה. רצוי, יחד עם זאת, להחזיק בתיק גם מפה קטנה של קווי הנסיעה, ואת זו ניתן לקבל בכל תחנת מטרו מאוישת, בלשכות תיירות ואפילו בבית המלון. בכל תחנה יש כניסה לשני כיווני הקו ויש לבחור את כיוון הנסיעה על פי שם התחנה הסופית באותו הכיוון.
המטרו פועל כל יום מחמש וחצי בבוקר עד אחרי חצות. לרוב, לא תחכו יותר מ 5 דקות לרכבת, ובכל תחנה ישנו מסך אלקטרוני המראה כמה זמן נותר עד להגעת הרכבת הבאה. התחנות משולטות וקלות להתמצאות. כרטיס לנסיעה בודדת במטרו עולה 1.40 יורו לנוסע מבוגר. הכרטיסים תקפים גם באוטובוסים וכל עוד לא יצאתם מתחומי המטרו ניתן להחליף על אותו כרטיס כמה וכמה רכבות.
למי שיודע שהוא מתעתד לנסוע לפחות 10 פעמים במטרו במהלך שהותו בפריז, משתלם לקנות מעין כרטיסיה של 10 נסיעות. הכרטיס נקרא קארנה (Carnet). הוא עולה כ- 11 יורו למבוגר, כך שיש בזה חסכון משמעותי. הכרטיס איננו אישי, ומספר אנשים יכולים לחלוק אותו ביניהם. קיימים עוד סוגי כרטיסים אחרים למשל: כרטיס שבועי, כרטיס חודשי. אם ידוע לכם שתזדקקו לשימוש תכוף במטרו אפשר לקנות כרטיסי נסיעה יומיים, הנקראים פאס, לנסיעה בלתי מוגבלת, במחירים סבירים למדי. יש כרטיסים ליום אחד, יומיים, שלושה, ארבעה וחמישה.
שימו לב שכרטיסים אלה מוגבלים לאיזורי נסיעה (ZONE) קבועים. עוד פרטים תוכלו למצוא כאן.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכבת פרברים (RER)

רכבת הפרברים (RER = Reseau Express Regional) של פריז היא עוד אמצעי תחבורה נוח ויעיל המשמש להתנייעות אל מחוץ לפריז אבל לא רק כי ניתן להשתמש בו ביעילות גם בתוך העיר.
חברת התחבורה העירונית של פריז (שמנהלת גם את המטרו) - RATP, ו חברת הרכבות הלאומית – SNCF, מפעילות בצוותא את הרכבת.
לרכבת שלה 5 קווים: A-E (קו אחד הוא קו ה- Orlyval המשמש ליציאה/הגעה משדה התעופה אורלי) וכ- 250 תחנות (33 תחנות בפריז), יש שילוב של מסילות תחתיות ומסילות עיליות והיא חולקת תחנות משותפות עם מערכת המטרו (ככה שבאותו כרטיס ניתן לעבור מהרכבת למטרו וההפך).

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוסים

מערכת האוטובוסים הפועלת בפריז הינה טובה ויעילה. הקווים פעילים בימי שני עד שבת, מ- 05:30 בבוקר עד שעות הערב והם מגיעים לכל מקום בעיר עצמה ובפרברים. יש גם קווים הפעילים ביום ראשון.
כרטיס לאוטובוס ניתן לקנות באוטובוס עצמו, בבתי קפה וגם בתחנות המטרו שכן זהו אותו כרטיס המשמש גם לנסיעה במטרו. לתיירים מוצעת גם האופציה של אוטובוס התיירים המיוחד הנע במסלולים קבועים ומאפשר לראות את העיר בנוחות. בכל אופן, המטרו הוא כאמור אמצעי התחבורה היותר נוח להתניידות בתוך העיר אך מי שבכל זאת זקוק, יכול לקרוא עוד מידע על מסלולי הנסיעה של האוטובוסים בפריז.

Noctambus
זהו שמה של מערכת אוטובוסים לילית מצומצמת (18 קוויום בלבד) הפועלת מ 20:30 בערב.

Balabus - אוטובוס תיירים
לתיירים מוצעת גם האופציה של אוטובוס התיירים המיוחד הנע במסלולים קבועים ומביא את התיירים לכל אחת ואחת מן הנקודות החשובות בעיר. מצד אחד יש כאלו שטוענים כי זוהי אופציה מאד נוחה ומומלצת לתיירים להתניידות בעיר במסלולי התיירות המקובלים, אבל אחרים טוענים כנגדם וסוברים שהרעיון מיותר. לשיקולכם.
לאוטובוס התיירותי יש ארבעה מסלולי נסיעה שונים, שכל אחד מהם מכסה נושא אחר בעיר, וביחד הם מביאים את התייר לכל אחת ואחת מן הנקודות החשובות. מסלולי הנסיעה ונושאי הסיור:
1) המסלול הירוק - פריז:
מסלול שנמשך כשעתיים ורבע ועובר באתרים הבאים: Madeleine, The Louvre, Notre Dame, Place de la Concorde, Champs-Elysees, Arc de Triomphe, Trocadero, Eiffel Tower and Invalides.
2) המסלול הצהוב - Montmartre - Grands Boulevards:
מסלול שנמשך כשעה ועובר באתרים הבאים: Notre Dame Cathedral, The Bastille, Parc de Bercy and Gare d'Austerlitz
3) המסלול הכתום - Montparnasse- Saint Germain:
מסלול שנמשך כשעה ועובר באתרים הבאים: Funiculaire de Montmartre, Gare du Nord, Gare de l'Est and Grands Boulevards
4) המסלול הכחול - Bastille- Bercy:
מסלול שנמשך כשעה ועובר באתרים הבאים: Jardin du Luxembourg, Observatoire, Catacombes, Invalides and Saint-Germain-des-Pres

סה"כ יש לארבעת הקווים 50 תחנות עצירה. ברגע שקניתם כרטיס נסיעה יומי, אתם יכולים לעלות ולרדת מהאוטובוס כרצונכם (בכל אחת מהתחנות שלו) לאורך כל היום, ללא הגבלה. על כל אוטובוס נמצא מדריך רב לשוני (אנגלית, צרפתית, ספרדית...) מוסמך מטעם מועצת התיירות של העיר, ואפשר להיעזר בו לשאלות או הדרכה קצרה.
האוטובוס התיירותי פועל רק בין החודשים אפריל – ספטמבר, ימי ראשון וחגים, מדי יום החל בשעה 10 בבוקר (לחלק מן התחנות הוא מגיע קצת מאוחר יותר כיוון שבתשע הוא עוזב את תחנת המוצא). הפעילות נפסקת עם האוטובוס האחרון שיוצא בשעה 17:00. האוטובוסים יוצאים בתדירות של כל 30 דקות. המחיר ליום אחד של נסיעה בלתי מוגבלת בכל קווי האוטובוס התיירותי הינו 28 יורו לאדם. (ניתן לשלב עם שייט על נהר הסיין במחיר של כ- 35 יורו). את כרטיסי הנסיעה ניתן לקנות על האוטובוס עצמו או בנוחות רבה דרך אתרי אינטרנט המציעים את האפשרות לרכישת כרטיסים לאוטובוס התיירים בפריז.
מאחר ועל הכרטיס מוטבע תאריך והוא יומי, רצוי להתחיל את השימוש בו בבוקר מוקדם, כדי לעשות ניצול מרבי. אין טעם להתחיל את השימוש בכרטיס בשעות אחה"צ והערב.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוניות

המוניות בפריז הן אופציית התניידות פחות מומלצת לתיירים. בעיר ישנן לא מעט מוניות אך תמיד קשה לתפוס אחת ברחוב (אפשר לתפוס ביתר קלות ליד אתרי תיירות וליד בתי מלון) וכמו כן התעריפים יקרים.
ניתן לעצור מוניות ברחוב על ידי הנפת יד. כשהמונית פנויה לנסיעה, נדלקת נורה לבנה בגג הרכב, כשהיא תפוסה – נורה כתומה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

חשמלית

יעודכן בקרוב

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אופניים

אופניים הם אמצעי תחבורה פופולרי בפריז, אמצעי שהולך ותופס תאוצה כל הזמן.
רכיבה באופניים היא דרך נהדרת להכיר את העיר וגם לעשות ספורט.
בנוסף להיותם כלי תחבורה ידידותי לסביבה, הן פיתרון של ממש בערים הגדולות, אשר מציעות תחבורה ציבורית, שלא תמיד מתאימה לכולם.
בפריז מופעלת כיום תוכנית Velib להשכרת אופניים. בעיר שבילי אופניים רבים וניתן כאמור לשכור בה אופניים ליום, לחצי יום או לפי שעות. (דרוש פיקדון). עלות השכרת זוג אופניים ליום היא 1 יורו, לשבוע 5 יורו והכל לטיולים של עד 30 דקות (מעבר לזמן זה יש עמלה נוספת).
בנוסף, קיימת האופציה לעלות עם האופניים על הרכבות (בקרונות המיועדים לכך. חפשו את הסימון על הקרון.) וככה ממש אפשר לטייל ולהגיע לכל מקום ולשלב עם נסיעה ברכבות.
כל המידע על הנקודות בהן ניתן לשכור אופניים בפריז, מסלולי אופניים ושירותי חניה ניתן לראות בקישורים הבאים:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שייט על נהר הסיין

חוויה מיוחדת במינה בפריז היא שייט על נהר הסיין.
כמו שכבר הוזכר לפני, נהר הסיין מחלק את פריז לשניים. הנהר הינו גם עורק תחבורה וגם משמש להנאה ובילוי. במהלך השייט ניתן להבחין במראות יפים מזווית אחרת ופחות רשמית בשתי הגדות של הנהר. ניתן לראות למשל את כנסיית נוטרה דאם ועוד אתרים אחרים.
שייט על הנהר מוצע ע"י מספר חברות, בדרך כלל רק בחודשי האביב, הקיץ ותחילת הסתיו, במגוון סוגים רחב. יש כאלו שמתחילים ומסתיימים בנקודות שונות לאורך הנהר, יש כאלו עם ארוחה (ערב או צהרים), יש כאלו רק עם משקה קל, או ללא כיבוד בכלל. משך השייט הקלאסי הוא כשעה אחת.
המזח ממנו יוצא השיט תלוי בחברה וסוג הקרוז שהזמנתם.
דוגמאות למזחים מהם יוצאים סיורים הם:
1) מעגן הספינות אשר נמצא במרחק הליכה ממגדל אייפל
2) המזח שליד מוזיאון אורסיי
3) בסן ז'רמן דה פרה
4) ליד כנסיית נוטרה דאם
4) ליד הגנים הבוטניים
5) אוטל דה ויל
6) בסמוך ללובר
7) ליד השאנז אליזה
דוגמאות לאתרי אינטרנט בהם ניתן לקרוא עוד על שייט על הנהר וכן להירשם לשירות:
1) Paris Sightseeing Pass.
2) Paris Sightseeing Pass.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים אטרקציות

תחבורה אל מחוץ לעיר

רכבות

פריז, כחלק ממערכת הרכבות המעולה של צרפת, מחוברת ברשת רכבות מפותחת מאד אל כל יעד אפשרי בתוך צרפת ומחוצה לה ומי שאינו שוכר רכב בפריז ימצא את הרכבות הללו שימושיות ויעילות מאד.
אמנם הנסיעה ברכבת היא לא דבר כל כך זול ולפעמים, בשעות עומס, גם קשה למצוא מקום פנוי, אבל חווית הנסיעה, הסדר, הניקיון והדיוק הם ברמה גבוהה מאד.
בצרפת מספר סוגי רכבות הפרוסות על פני כל המדינה:
TGV:
רכבת המחברת מאות יעדים בצרפת ומחוצה לה.
ראה את כל המידע בקישור הזה על רכבות TGV בצרפת.

Eurostar:
רכבת שמטרתה לחבר בין ערים מרכזיות באירופה אבל ניתן להשתמש בה גם בתוך צרפת.
מחירי הכרטיסים בה יקרים יותר מרכבות TGV.
ראה את כל המידע בקישור הזה על רכבות Eurostar בצרפת.

הערה:
מידע נוסף על רכבות בצרפת.

Buy Eurostar tickets here

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכישת כרטיסים

היכן ניתן לרכוש את כרטיסי הנסיעה השונים?

 • במכונות האוטומטיות של המטרו למכירת כרטיסים.
 • בתי קפה
 • באוטובוסים עצמם
 • בבתי מלון
 • כרטיס לאוטובוס התיירים ניתן לקנות על האוטובוס או בכל אתר אינטרנט המציע את האפשרות לרכישת:
  כרטיסים לאוטובוס התיירים בפריז.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שכירת רכב

כמו שכבר נכתב לפני, מערכת התחבורה הציבורית של פריז טובה מאד והיא כוללת את המטרו, אוטובוסים, חשמליות, רכבת פרברים ומוניות. אמנם אתרי התיירות המרכזיים של העיר פזורים ודי מרוחקים זה מזה אך אין ממש צורך לשכור רכב בתוך העיר במיוחד אם אין בכוונתכם לצאת מן העיר.
טיעונים נוספים נגד השכרת רכב בפריז יהיו: רחובות צרים וקשים לנהיגה, רחובות חד כיווניים רבים, עומסי תנועה במרכז העיר, מחירי חניה יקרים וסינדול.
המתכננים טיול באחד מהיעדים מחוץ לפריז והמעוניינים בכל זאת לשכור רכב בפריז יוכלו לעשות זאת בקלות בכל אחת מסוכנויות השכרת הרכב הבינלאומיות, למשל: Avis, Hertz, Alamo, Budget וכדומה.
אתרי אינטרנט אמינים ומומלצים, אשר עובדים עם כל סוכנויות הרכב הבינלאומיות, בהם ניתן לבצע הזמנה בקלות:
1) CarRent.co.il
לשוכרים רכב כדאי לדעת את הדברים הבאים:

איזה רישיון נהיגה נדרש בצרפת?
בצרפת ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי בלבד לתקופה של עד 12 חודשים, ואין צורך להוציא רישיון בינלאומי.
מספר כללים לנהיגה בצרפת:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

נגישות לנכים בתחבורה

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המלצות וטיפים

מספר המלצות/טיפים הקשורים לתחבורה בפריז והכל מניסיון אישי וניסיונם המצטבר של תיירים רבים אחרים:

 • מפות -
  מפות של אמצעי תחבורה שונים בפריז: מפת מטרו, מפת רכבת פרברים, מפת אוטובוסים ועוד ניתן למצוא כאן.
 • הדרך הנוחה ביותר -
  הדרך הנוחה ביותר לתור את פריז היא ברגל תוך כדי שימוש במטרו לגישור על מרחקים יותר ארוכים.
 • כייסים –
  מכת הכייסים בפריז חמורה במיוחד בתחנות מטרו צפופות.
 • שכירת רכב –
  בעיות חנייה חמורות ונפח תנועה רב מצפות לנוהגים בפריז. נסו להימנע משכירת רכב בעיר.
 • פאריז מאד ידידותית לתייר. הרכבות מאד ברורות וקל מאד להסתדר שם. לא לחשוש מאי הכרת השפה.
 • ניתן להוביל אופניים ברכבות בתנאי שמגיעים לתחנת הרכבת כשעה מראש להרשם. מחיר הובלת האופניים הוא די זול.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


תחבורה - תוכן עניינים

פריז - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים