הזמנת מלונות באינטרנט Munich Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


תחבורה במינכן

הקדמה

מערכת התחבורה הציבורית של מינכן טובה מאד והיא כוללת את הרכבת התחתית / המטרו (U-Bahn), רכבת עילית (S-Bahn), אוטובוסים, חשמליות (Tram), מוניות ואפילו אופניים. המערכת היא אחת המסודרות והנוחות בעולם והיא מופעלת ע"י חברת Munich Transport and Tariff Association = MVV.
כמו כן גם אל מינכן (כמו יתר הערים בגרמניה) מגיעה מערכת מסילות הברזל הגרמנית, שמופעלת על ידי חברת Deutsche Bahn ושמקשרת את העיר לכל המדינה.
אמצעי התחבורה השונים מגיעים בדיוק לאן שצריך, בכל זמן ובכל עת וברמת דיוק וידידותיות גבוהות מאד. התחבורה הציבורית במינכן יעילה וזולה יחסית. רוב אתריה המרכזיים של העיר הם במרחק הליכה סביר ואל האתרים המרוחקים קצת יותר, ההגעה הנוחה ביותר היא באמצעות תחבורה ציבורית, ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר. (למעוניינים לשכור רכב בכל זאת, קראו עוד בסעיף שכירת רכב).

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

איך מגיעים למינכן?

בערים רבות בגרמניה ישנם שדות תעופה בינלאומיים, אחת מהן היא מינכן שבה נמצא שדה התעופה הבינלאומי על שם ראש ממשלת בוואריה, פרנץ יוזף שטראוס, השוכן כ- 27 ק"מ מצפון-מזרח למרכז העיר. השדה הוא השני בגודלו בגרמניה, השמיני בגודלו באירופה, יש לו 2 טרמינלים המקושרים ביניהם בתחבורה פנימית, עוברים בו למעלה מ- 28 מיליון נוסעים כל שנה והוא נחשב לאחד הטובים באירופה ובעולם כולו. אל שדה תעופה זה מגיעה טיסה ישירה מישראל וזהו שדה התעופה שקרוב לוודאי יהיה זה שבו תנחתו בבואכם לבקר במינכן. הטיסה מישראל למינכן אורכת כארבע שעות.
הערות:
1)מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט של שדה התעופה במינכן.
2)אלו המגיעים לעיר לזמן קצר, יוכלו למצוא ללא קושי מלונות בקרבת שדה התעופה במינכן.

Fly Roundtrip for $199 or Less on CheapOair

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אל ומשדה התעופה

את הדרך משדה התעופה אל מרכז העיר וממרכז העיר אל שדה התעופה ניתן לעשות בדרכים שונות:

מונית     |     העברות     |     אוטובוס     |     רכבת עילית     |     רכב

מונית

הנסיעה במונית משדה התעופה אל העיר היא נוחה מאד. זו היא הדרך המומלצת לצאת אתה משדה התעופה במיוחד אם הנכם מספר אנשים הנוסעים יחד, או אם אתם נסחבים עם מזוודות כבדות. הנסיעה נמשכת בין 45 ל- 60 דקות, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום. המחיר צפוי להיות בין 50 ל- 60 יורו. לא זול.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

העברות

אופציה נוחה מאד להגיע משדה התעופה אל מרכז מינכן היא באמצעות שירותי העברות פרטיים או משותפים, אותם מזמינים מראש דרך האינטרנט. השירות עובד בצורה טובה מאד, מחירו דומה למחיר מונית והוא חוסך התברברות מיותר עם הנחיתה. נהג עם שלט הלקוח יאסוף אתכם ממקום קבוע וידוע מראש. מי שמעוניין, יוכל למצוא שירותי העברות גם ליעדים נוספים פרט מ/אל שדה התעופה.
בדקו את הקישור הבא להזמנת שירותי העברות מראש: שירותי העברות במינכן.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוס

זהו שירות הסעות אקספרס, של חברת האוטובוסים Autobus Oberbayern, בין שדה התעופה למרכז העיר. האוטובוס פוקד את שני הטרמינלים של השדה, תדירות הנסיעה שלו במשך שעות היום היא כל 20 דקות. האוטובוס פעיל בשעות 06:15-21:45. משך הנסיעה הוא כ- 45 דקות. מחיר הנסיעה הוא כ- 14 יורו לאדם. רצוי להצטייד בכסף קטן.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכבת עילית (S-Bahn)

רכבות של חברת MVV בקו S1 ו- S8, יוצאת משדה התעופה לכיוון מרכז מינכן כל 10 דקות. זהו אמצעי התחבורה המהיר ביותר להגיע באמצעותו אל מרכז העיר, אל התחנה במרכזית של מינכן, ה- Hauptbahnhof. כדי להגיע לרציף הרכבת יש ללכת אל קומת הקרקע של שדה התעופה. הרכבות פעילות בימים שני-שישי, 04:30-00:15 ובימים שבת וראשון, 05:30-00:15. משך הנסיעה הוא 40 דקות. מחיר הנסיעה הוא 8 יורו לאדם.
הערה: משדה התעופה ישנה תחבורה סדירה גם למקומות שמחוץ למינכן, לערים שבסביבתה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכב

יעודכן בקרוב

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה בתוך העיר

להלן רשימה של אמצעי התחבורה השונים המאפשריים התניידות בתוך העיר:

מטרו     |     רכבת עילית     |     אוטובוסים     |     מוניות     |     חשמלית     |     אופניים     |     שייט על נהר האיזר

המטרו (U-Bahn)

מערכת המטרו / הרכבת התחתית של מינכן הינה מערכת מצוינת וקלה להבנה. הקרונות נקיים, מרווחים ונוחים, ממוזגי אויר, והרכבות נוסעות בתדירות גבוהה מאד. זוהי האופציה הטובה ביותר להתניידות בתוך מינכן ובמרכז העיר. 8 קווי מטרו משרתים את העיר ומסומנים על גבי המפות באות U על רקע כחול מרובע. בקווים אלו ישנם עשרות תחנות. הקווים מכסים בצורה טובה מאד את העיר כולה.
מפת קווי המטרו במינכן ופירוט התחנות של כל אחד מהם ניתן לראות בכל תחנות המטרו, בהן יש מפות גדולות וברורות התלויות על הקיר ובעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה. רצוי, יחד עם זאת, להחזיק בתיק גם מפה קטנה של קווי הנסיעה, ואת זו ניתן לקבל בכל תחנת מטרו מאוישת. בכל תחנה יש כניסה לשני כיווני הקו ויש לבחור את כיוון הנסיעה על פי שם התחנה הסופית באותו הכיוון.
הרכבות פעילות כל יום החל מ- 04:00 בבוקר ועד חצות ואפילו יותר. בסופי שבוע יש קווים שפעילים כל הלילה. לרוב, לא תחכו יותר מ 3-5 דקות לרכבת, ובכל תחנה ישנו מסך אלקטרוני המראה כמה זמן נותר עד להגעת הרכבת הבאה.
מערכת התמחור במערכת המטרו היא מסובכת למדי ומבוססת על אזורים. המחירי ם באזור מרכז העיר בו מרוכזים מרבית אתרי התיירות הם הזולים ביותר. כרטיס לנסיעה בודדת במטרו עולה 2 יורו לנוסע מבוגר. למי שיודע שהוא מתעתד לנסוע לפחות 5-6 פעמים במטרו במרכז העיר במהלך שהותו במינכן, משתלם לקנות מעין כרטיסיה של מספר נסיעות. הכרטיסיה הזו עולה 9.4 יורו למבוגר, כך שיש בזה חסכון משמעותי. הכרטיס איננו אישי, ומספר אנשים יכולים לחלוק אותו ביניהם. קיימים עוד סוגי כרטיסים אחרים למשל: כרטיס מטרו משפחתי. אפשר גם לקנות כרטיסי נסיעה יומיים לנסיעה בלתי מוגבלת, במחירים סבירים למדי. יש כרטיסים ליום אחד, יומיים, שלושה, ארבעה וחמישה.
שימו לב גם כי ישנם כרטיסים משולבים התקפים לכל אמצעי התחבורה גם יחד. בחרו את הכרטיס המשתלם לכם ביותר.
הערה: תחנות הרכבת העילית ותחנות הרכבת התחתית נמצאות אחת ליד השנייה ומעבר קל ונוח אפשרי ביניהן.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכבת עילית (S-Bahn)

הרכבת העילית לעומת הרכבת התחתית הינה רכבת שמגיעה לאזורים מרוחקים יותר / לפרברים. תדירות הרכבות העיליות היא כל 20 דקות (בסופי שבוע כ-40 דקות) ואת התחנות ניתן לזהות גבי המפות באות S על רקע ירוק עגול.
הערה: תחנות הרכבת העילית ותחנות הרכבת התחתית נמצאות אחת ליד השנייה ומעבר קל ונוח אפשרי ביניהן.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוסים

מערכת האוטובוסים הפועלת במינכן הינה טובה ויעילה. 80 קווי אוטובוס שונים משרתים את העיר ומספקים ניידות במרכז העיר וגם בפרברים. מתחנת Zentraler Busbahnhof, הנמצאת בצידה הצפוני של תחנת Hauptbahnhof, יוצאים ומגיעים אוטובוסים של חברת Eurolines.

אוטובוס תיירים
לתיירים מוצעת גם האופציה של אוטובוס התיירים המיוחד הנע במסלולים קבועים ומביא את התיירים לכל אחת ואחת מן הנקודות החשובות בעיר. מצד אחד יש כאלו שטוענים כי זוהי אופציה מאד נוחה ומומלצת לתיירים להתניידות בעיר במסלולי התיירות המקובלים, אבל אחרים טוענים כנגדם וסוברים שהרעיון מיותר. לשיקולכם.
ברגע שקניתם כרטיס נסיעה יומי, אתם יכולים לעלות ולרדת מהאוטובוס כרצונכם (ב- 8 התחנות שלו) לאורך כל היום, ללא הגבלה. על כל אוטובוס נמצא מדריך רב לשוני (אנגלית, צרפתית, ספרדית...) מוסמך מטעם מועצת התיירות של העיר, ואפשר להיעזר בו לשאלות או הדרכה קצרה.
האוטובוס התיירותי פועל מדי יום החל בשעה 10 בבוקר (לחלק מן התחנות הוא מגיע קצת מאוחר יותר כיוון שבתשע הוא עוזב את תחנת המוצא). הפעילות נפסקת עם האוטובוס האחרון שיוצא בשעה 17:00. האוטובוסים יוצאים בתדירות של כל 30 דקות. המחיר ליום אחד של נסיעה בלתי מוגבלת בכל קווי האוטובוס התיירותי הינו 17 יורו לאדם. את כרטיסי הנסיעה ניתן לקנות על האוטובוס עצמו או בנוחות רבה דרך אתרי אינטרנט המציעים את האפשרות לרכישת כרטיסים לאוטובוס התיירים במינכן.
מאחר ועל הכרטיס מוטבע תאריך והוא יומי, רצוי להתחיל את השימוש בו בבוקר מוקדם, כדי לעשות ניצול מרבי. אין טעם להתחיל את השימוש בכרטיס בשעות אחה"צ והערב.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוניות

המוניות במינכן הן כלי תחבורה נפוץ ומקובל, ויחסית לא יקר כל כך. (נסיעה עירונית ממוצעת תעלה כ- 5-8 יורו). רב המוניות בעיר הן מסוג מרצדס והן צבועות בלבן, ניתן לעצור אותן ברחוב על ידי הנפת יד או לגשת לאחת מתחנות המוניות המוסדרות. מתן טיפ לנהגי מוניות מקובל מאד בברלין ונהוג לעגל את המחיר כלפי מעלה או להשאיר טיפ של 2-3 יורו.
מחיר התחלתי לנסיעה במונית הוא 2.50 אירו. המחיר עולה בקצב של 1.10 יורו לכל ק"מ.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

חשמלית (Tram)

במינכן פועלים 20 קווי חשמלית מודרניים המספקים שירות למרכז העיר ואל הפרברים המרוחקים יותר.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אופניים

אופניים הם אמצעי תחבורה שהולך ותופש תאוצה במינכן. בעיר מאות רבות של ק"מ של שבילי אופניים והרכיבה בהם נחשבת לנוחה ובטוחה. רכיבה באופניים היא דרך נהדרת להכיר את העיר וגם לעשות ספורט. בנוסף להיותם כלי תחבורה ידידותי לסביבה, הן פיתרון של ממש בערים הגדולות, אשר מציעות תחבורה ציבורית, שלא תמיד מתאימה לכולם. ניתן לשכור אופניים במינכן ליום, לחצי יום או לפי שעות.
כל המידע על הנקודות בהן ניתן לשכור אופניים במינכן, מסלולי אופניים ושירותי חניה ניתן לראות בקישורים הבאים:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שייט על נהר איזר

חוויה מיוחדת במינה במינכן היא שייט על נהר איזר(Isar).

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה אל מחוץ לעיר

רכבות


DEUTSCH BAHAN:
חברת הרכבות הגרמנית Deutsch Bahn מפעילה רשת רכבות בכל גרמניה. הרכבות שבין היתר מגיעות אל מינכן ויוצאות אל מחוץ למינכן, עוצרות כולן בתחנת Hauptbahnhof שבעיר, המשותפת למערכת הרכבות והאוטובוסים של העיר.
בין האפשרויות שמציעה הרכבת בגרמניה:

 • שירות רכבות מהירות (Inter City Express = ICE): רכבות שמקשרות בין המבורג, פרנקפורט ואוגסבורג על ידי רכבות שנוסעות במהירות של 280 קמ"ש.
 • שירות רכבות ליליות (City Night Line = CNL): רכבות ליליות בין יעדים שונים בגרמניה. ברכבות תאי שינה נוחים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכישת כרטיסים

היכן ניתן לרכוש את כרטיסי הנסיעה השונים?

 • במכונות האוטומטיות של המטרו למכירת כרטיסים.
 • במרכזי שירות הלקוחות של ה- MVV.
 • במשרדי מכירות הכרטיסים של רכבת המטרו.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בתחנות רכבת ה- Deutsch Bahn.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בדוכני לוטו ובקיוסקים שונים.
 • כרטיס לנסיעה בודדת באוטובוס ניתן לקנות גם על האוטובוס.
 • כרטיס לאוטובוס התיירים ניתן לקנות על האוטובוס או בכל אתר אינטרנט המציע את האפשרות לרכישת:
  כרטיסים לאוטובוס התיירים במינכן
 • במרכזי המודיעין לתיירים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שכירת רכב

כמו שכבר נכתב לפני, מערכת התחבורה הציבורית של מינכן טובה מאד והיא כוללת את המטרו, הרכבת העילית, אוטובוסים, חשמליות ומוניות. כמו כן, רוב אתריה המרכזיים של העיר הם במרחק הליכה סביר ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר במיוחד אם אין בכוונתכם לצאת מן העיר.
טיעונים נוספים נגד השכרת רכב במינכן יהיו: רחובות צרים וקשים לנהיגה, רחובות חד כיווניים רבים, עומסי תנועה במרכז העיר, מחירי חניה יקרים וסינדול.
המתכננים טיול באחד מהיעדים מחוץ למינכן והמעוניינים בכל זאת לשכור רכב במינכן יוכלו לעשות זאת בקלות בכל אחת מסוכנויות השכרת הרכב הבינלאומיות, למשל: Avis, Hertz, Alamo, Budget וכדומה.
אתרי אינטרנט אמינים ומומלצים, אשר עובדים עם כל סוכנויות הרכב הבינלאומיות, בהם ניתן לבצע הזמנה בקלות:
1) CarRent.co.il
לשוכרים רכב כדאי לדעת את הדברים הבאים:

איזה רישיון נהיגה נדרש בגרמניה?
בגרמניה ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי בלבד לתקופה של עד 12 חודשים, ואין צורך להוציא רישיון בינלאומי.

מספר כללים לנהיגה בגרמניה :

 • בגרמניה נוהגים בצד ימין.
 • בכבישים מהירים אין הגבלת מהירות. יכול להיות נחמד אבל גם מסוכן לאלו שלא מכירים את הדרך.
 • היתקעות בלי דלק באמצע כביש מהיר (autobahn) הינה עברה על החוק.
 • אסור לנהוג בנתיב המרכזי בכבישים דו סטריים בעלי שלושה או חמישה מסלולים. הנתיב הזה משמש לפניה שמאלה.
 • בגרמניה אין כבישי אגרה.
 • שימו לב כי לחשמליות תמיד יש זכות קדימה
 • בצמתים שבהם יש תמרור עם חץ ירוק מעל הרמזור שמורה על פניה ימינה, מותר לפנות ימינה אפילו אם הרמזור אדום וזאת בתנאי שעצרת את רכבך והסתכלת שהנתיב פנוי.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

נגישות לנכים בתחבורה

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המלצות וטיפים

מספר המלצות/טיפים הקשורים לתחבורה במינכן והכל מניסיון אישי וניסיונם המצטבר של תיירים רבים אחרים:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


תחבורה - תוכן עניינים

מינכן - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים