הזמנת מלונות באינטרנט Budapest Travelogue Banner כרטיסים לאלפי אירועי ספורט והופעות


תחבורה בבודפשט

הקדמה

מערכת התחבורה הציבורית של בודפשט טובה מאד והיא כוללת את המטרו, רכבת פרברים (HEV), אוטובוסים, חשמליות (טראמים), מוניות ואפילו מעבורות ואופניים. המערכת מופעלת ע"י חברת BKV. אמצעי התחבורה השונים מגיעים בדיוק לאן שצריך, בכל זמן ובכל עת וברמת דיוק וידידותיות גבוהות מאד. התחבורה הציבורית בבודפשט יעילה וזולה יחסית. רוב אתריה המרכזיים של העיר הם במרחק הליכה סביר וההגעה הנוחה ביותר למקומות המרוחקים יותר היא באמצעות תחבורה ציבורית, ככה שממש אין צורך לשכור רכב בתוך העיר. (למעוניינים לשכור רכב בכל זאת, קראו עוד בסעיף שכירת רכב).

המלצה:
רוצה להנות מתחבורה חינמית ועוד מגוון הנחות באטרקציות, מוזיאונים, חנויות ועוד?
הזמן כאן ועכשיו את כרטיס Budapest Card.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

איך מגיעים לבודפשט?

בבודפשט נמצא שדה התעופה הבינלאומי פריהגי (Ferihegy). שדה התעופה שוכן כ- 16 ק"מ מדרום-מזרח למרכז העיר, על כביש E60. יש לו 2 טרמינלים המקושרים ביניהם בתחבורה פנימית:
טרמינל A – משמש את מאלב, חברת התעופה ההונגרית
טרמינל B – משמש את יתר חברות התעופה
אל שדה תעופה זה מגיעה טיסה ישירה מישראל וזהו שדה התעופה שבו תנחתו בבואכם לבקר בבודפשט.
הטיסה מישראל לבודפשט אורכת כשלוש שעות.
הערה:
1)מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט של שדה התעופה פריהגי בבודפשט.
2)אלו המגיעים לעיר לזמן קצר, יוכלו למצוא ללא קושי מלונות בקרבת שדה התעופה בבודפשט.

Fly Roundtrip for $199 or Less on CheapOair

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אל ומשדה התעופה

את הדרך משדה התעופה אל מרכז העיר וממרכז העיר אל שדה התעופה ניתן לעשות בדרכים שונות:

מונית     |     העברות     |     אוטובוס     |     מיניבוס

מונית

הנסיעה במונית משדה התעופה אל העיר היא נוחה מאד אם כי גם היקרה ביותר. זו היא הדרך המומלצת לצאת אתה משדה התעופה אם הנכם מספר אנשים הנוסעים יחד, או אם אתם נסחבים עם מזוודות כבדות. הנסיעה נמשכת כ- 35 דקות בממוצע, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום. נהגי המוניות הם בד"כ ידידותיים ומחירי הנסיעה לעיר או חזרה קבועים ומוצגים בכניסות לנמל התעופה.
הערה: המחיר, נכון לאוקטובר 2010, הוא 4,000 פורינט למונית.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

העברות

אופציה נוחה מאד להגיע משדה התעופה אל מרכז בודפשט היא באמצעות שירותי העברות פרטיים או משותפים, אותם מזמינים מראש דרך האינטרנט. השירות עובד בצורה טובה מאד, מחירו דומה למחיר מונית והוא חוסך התברברות מיותר עם הנחיתה. נהג עם שלט הלקוח יאסוף אתכם ממקום קבוע וידוע מראש. מי שמעוניין, יוכל למצוא שירותי העברות גם ליעדים נוספים פרט מ/אל שדה התעופה.
בדקו את הקישור הבא להזמנת שירותי העברות מראש: שירותי העברות בבודפשט.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוס

קו אוטובוס מספר 93 הוא הדרך הזולה ביותר להגיע משדה התעופה אל העיר. זוהי אמנם דרך קצת פחות נוחה (קשה להיסחב עם המטען) אך הקו שיוצא מהשדה מגיע בעיר עד לתחנת המטרו Kobanya-Kispest שנמצאת על קו המטרו M3, הקו הכחול, ממנה ניתן להמשיך ליעדים רבים אחרים (אם ממשיכים על הקו הכחול כ- 15 דקות מגיעים לכיכר Deak למשל). הנסיעה נמשכת כ- 25 דקות בממוצע, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מיניבוס

פרט לאוטובוס יש גם שירות של מיניבוסים משדה התעופה אל העיר (עד פתח בית המלון) וממנה אל השדה. המיניבוסים יכולים להסיע עד 8 אנשים אותם הם מפזרים בכל מקום שידרשו, אפילו עד פתח בית המלון. את הכרטיסים קונים בדלפק בשדה התעופה עלי מופיע הכיתוב AIRPORT MINIBUS ואשר נמצא ליד דלפקי חברות השכרת הרכב. בעיר יוצאים המיניבוסים כל חצי שעה מפתח מלון קמפינסקי שנמצא בכיכר Erzsebet. כרטיסים יש להזמין 24 שעות מראש. הנסיעה (לכל כיוון) נמשכת כ- 35 דקות בממוצע, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום וכן במיקום בית המלון בו תתאכסנו.
הערה: המחיר, נכון לאוקטובר 2010, הוא 2,250 פורינט לאדם.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

תחבורה בתוך העיר

להלן רשימה של אמצעי התחבורה השונים המאפשריים התניידות בתוך העיר:

מטרו     |     רכבת פרברים     |     אוטובוסים     |     מוניות     |     חשמלית     |     אופניים     |     שייט על הדנובה

המטרו

המטרו של בודפשט מצוין וקל להבנה. המערכת היא אחת ממערכות הרכבת התחתית הראשונות בעולם. היא פועלת ברציפות משנת 1896 והיא מקושרת היטב לאמצעי התחבורה האחרים (חשמליות, אוטובוסים). הקרונות נקיים, מרווחים ונוחים, ממוזגי אויר, והרכבות נוסעות בתדירות גבוהה מאד. זוהי האופציה הטובה ביותר להתניידות בתוך בודפשט ובמרכז העיר. פריסת הקווים היא כזאת שאפשר להגיע עם המטרו כמעט לכל נקודה ונקודה בעיר, ובמהירות.
3 קווי מטרו משרתים את העיר ומסומנים בחמישה צבעים שונים:

 • קו M1 הצהוב מ Vorosmarty Square עד Mexikoi ut. (הקו נקרא גם קו המילניום).
 • קו M2 האדום מתחנת הרכבת Deli Palyaudvar עד Ors Vezer Tere. הקו מחבר את בודה ופשט ועובר מתחת לנהר הדנובה.
 • קו M3 הכחול מ Ujpest וVaroskozpont עד Kobanya-Kispest. זהו הקו הארוך ביותר והוא עובר לאורך הדנובה בפשט.
הערה: שלושת הקווים נפגשים בכיכר דאק (Deak) בה נמצא גם מוזיאון הרכבת התחתית.

מפת קווי המטרו של בודפשט ופירוט התחנות של כל אחד מהם ניתן לראות בכל תחנות המטרו, בהן יש מפות גדולות וברורות התלויות על הקיר ובעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה. רצוי, יחד עם זאת, להחזיק בתיק גם מפה קטנה של קווי הנסיעה, ואת זו ניתן לקבל בכל תחנת מטרו מאוישת. בכל תחנה יש כניסה לשני כיווני הקו ויש לבחור את כיוון הנסיעה על פי שם התחנה הסופית באותו הכיוון.
המטרו פועל כל השבוע בשעות 04:30-23:00. לרוב, לא תחכו יותר מ 5 דקות לרכבת, ובכל תחנה ישנו מסך אלקטרוני המראה כמה זמן נותר עד להגעת הרכבת הבאה. כרטיס לנסיעה בודדת במטרו עולה 300 פורינט לנוסע מבוגר. למי שיודע שהוא מתעתד לנסוע לפחות 5-6 פעמים במטרו במרכז העיר במהלך שהותו בבודפשט, משתלם לקנות מעין כרטיסיה של 10 נסיעות. הכרטיסיה מקנה זכות לנסיעה בכל אמצעי התחבורה. הוא עולה 2,880 פורינט למבוגר, כך שיש בזה חסכון משמעותי. הכרטיס איננו אישי, ומספר אנשים יכולים לחלוק אותו ביניהם. קיימים עוד סוגי כרטיסים אחרים למשל: כרטיס יומי שתקף ל-24 שעות ועולה 1,550 פורינט, כרטיס לשלושה ימים שעולה כ- 4,000 פורינט, כרטיס משפחתי ל-2 מבוגרים ועד 7 ילדים שעולה 2,200 פורינט.
שוב, חשוב לזכור שעם הכרטיסים השונים ניתן לשלב בין אמצעי נסיעה שונים, למשל חשמלית ואוטובוס , בתנאי שמשך הנסיעה מרגע שהחתמת את הכרטיס לא עולה על שעה. אם ידוע לכם שתזדקקו לשימוש תכוף במטרו (ובאוטובוסים) אפשר כאמור לקנות כרטיסי נסיעה יומיים לנסיעה בלתי מוגבלת, במחירים סבירים למדי. יש כרטיסים ליום אחד, יומיים, שלושה, ארבעה וחמישה.
הנה עוד מספר נקודות חשובות שכדאי לציין:
 • יש צורך בכרטיס עבור כל החלפה של קו.
 • יש צורך לנקב את הכרטיסים בכניסה לתחנה במכונות הכתומות שנמצאות במעלה המעלית או לפני הכניסה לרציף.
 • יש צורך להחתים את הכרטיס בכל יציאה מהתחנה. היזהרו מפקחים.
 • למטיילים עם מוגבלות ולקשישים - קחו בחשבון כי בתחנות קו M1 (קו המילניום) אין מעליות.
 • כיום מתוכננים ונבנים קווי מטרו נוספים, קו M4 וקו M5.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכבת פרברים (HEV)

את רכבת הפרברים ניתן לזהות על פי צבעה הירוק. הרכבת מחברת את מרכז העיר עם כמה מהפרברים שלה ועל כן היא אמצעי התחבורה הפחות שימושי עבור התייר הממוצע. לרכבת הפרברים יש 4 קווים ללא נקודות מפגש ביניהם. הקו היותר שימושי עבור התיירים הוא הקו המוביל לעיירה סנט אנדרה (Szentendre). הקו יוצא מכיכר בטיאני (ter Batthyeny), נע בבודה לאורך הדנובה עד לעיירה. בתוך העיר ניתן לעלות על רכבת הפרברים עם כרטיס המשותף לה, למטרו ולאוטובוסים, אבל כשנוסעים אל מחוץ לעיר יש צורך לרכוש כרטיס אחר.
מפת קווי רכבת הפרברים של בודפשט ופירוט התחנות של כל אחד מהם ניתן לראות בכל תחנות הרכבת, בהן יש מפות גדולות וברורות התלויות על הקיר ובעזרתן ניתן לתכנן את מסלול הנסיעה.
פרטים נוספים, לוחות זמנים ומפות עם מיקומי התחנות אפשר למצוא באתר של חברת BKV.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אוטובוסים

מערכת האוטובוסים הפועלת בבודפשט הינה טובה ויעילה. השירות ניתן הן ביום והן בלילה ולתיירים מוצעת גם האופציה של אוטובוס התיירים המיוחד הנע במסלולים קבועים. מי שזקוק, יכול לקרוא עוד מידע על מסלולי הנסיעה של האוטובוסים בבודפשט.

אוטובוסים כחולים
רוב האוטובוסים הפועלים במרכז העיר הם אלה הכחולים של חברת BKV אותה חברה המפעילה את אמצעי התחבורה האחרים. האוטובוסים מרווחים ונוחים ואת הכרטיס יש לרכוש לפני העלייה עליהם. גם כאן מומלץ לקנות את הכרטיסיות הרב פעמיות.
מספרי האוטובוס: מספרים מתחת ל-299 מראים על קווים רגילים, האות E בתוספת למספר מראה על שירות אקספרס, האות A בתוספת למספר מראה על מסלול מקוצר של אותו קו, מספרים מעל 900 מעידים על קווים ליליים.
הערה: ניתן לשלב בין האוטובוסים והמטרו כדי להשלים נסיעה מיעד ליעד.

אוטובוס הטירה (Varbusz)
קו מיוחד היוצא מכיכר מוסקבה (Moszkva ter) לאתרים שונים בגבעת המצודה ובחזרה.

טרוליבוס (Trolley Bus)
בעיר 13 קווי אוטובוסים חשמליים (כאלו עם כבל חשמל מעליהם) שפעילים במרכז ובצפון מזרח פשט.
צבעם של הטרוליבוס הוא אדום.

אוטובוס לילה
עוד לפני תום שירות המטרו או האוטובוסים מתחיל שירות הלילה של האוטובוסים הליליים הנעים ב-34 קווים שונים. האוטובוסים מסומנים בשלוש ספרות שהראשונה היא תמיד הספרה 9.
שעות פעילות: 23:00 עד 04:00.
תדירות: התדירות משתנה ונעה בין 15 דקות לשעה.

אוטובוס תיירים
אוטובוס התיירים בבודפשט הוא אופציה נוחה מאד להתניידות במסלולי התיירות המקובלים.
זוהי אפשרות מומלצת לתיירים, בין אם אתם מגיעים לעיר רק לזמן קצר (כמה שעות ועד יממה) ואתם רוצים לראות במהירות את כל מה שחשוב לראות בעיר, ובין אם אתם מגיעים לטיול ארוך יותר, אז נסיעה באוטובוס הזה, יכולה להוות סיור פתיחה והתרשמות מהירה ממה שלעיר יש להציע.
מסלולים:
לאוטובוס התיירותי יש מספר מסלולי נסיעה בהן 28 תחנות, כאשר כל אחד מהם מכסה חלק אחר של העיר, וביחד הם מביאים את התייר לכל אחת ואחת מן הנקודות החשובות. ישנן תחנות שמשותפות למספר קווים בהן ניתן למעשה לעבור מקו לקו. עם העלייה לאוטובוס תקבלו חוברת ובה פירוט כל התחנות ומידע על האתרים הסמוכים לכל אחת מהן. (ניתן לראות גם באתר האינטרנט בו נרכשים הכרטיסים).
שעות פעילות ותדירות:
השירות פעיל מהשעה 10:00 ועד השעה 17:30 .
התדירות של האוטובוסים היא של 30 דקות , תלוי בעונה ובשעת היום.
כרטיסים:
ברגע שקניתם כרטיס נסיעה יומי, אתם יכולים לעלות ולרדת מהאוטובוס כרצונכם לאורך כל היום, ללא הגבלה. ישנם כרטיסים ל-24 שעות וישנם ל-48 שעות. ישנם כאלו שמשלבים גם כרטיסים לאטרקציה או לפעילות מסוימת.
בחרו את המתאים לכם ובכל מקרה, מאחר ועל הכרטיס מוטבע תאריך והוא יומי, רצוי להתחיל את השימוש בו בבוקר מוקדם, כדי לעשות ניצול מרבי. אין טעם להתחיל את השימוש בכרטיס בשעות אחה"צ והערב.
את כרטיסי הנסיעה ניתן לקנות על האוטובוס עצמו או בנוחות רבה דרך אתרי אינטרנט המציעים את האפשרות לרכישת כרטיסים ל: אוטובוס התיירים בבודפשט.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

מוניות

המוניות בבודפשט הן כלי תחבורה נפוץ ומקובל אבל השימוש בהן הוא די מיותר נוכח התחבורה הציבורית הטובה והזולה בהרבה. מי שבכל זאת חושב להשתמש במונית כדאי שישים לב לנקודות הבאות:

 • החוק מתיר לכל מונית לגבות סכום שונה עבור נסיעה זהה, בתנאי שהמחיר יפורסם ברכב
 • ישנם הרבה מאד מוניות פרטיות שלרוב הינם של נוכלים הגובים מחירים מופקעים ונוסעים במסלולים ארוכים מהדרוש.
 • הקפידו לעלות רק על מוניות מורשות בעלות לוחית רישוי צהובה ורצוי גם לבחור במונית של אחת החברות הגדולות: City Taxi, Radio Taxi.
 • לא רצוי לעצור מונית ברחוב על ידי הנפת יד אלא מומלץ לגשת לאחת מתחנות המוניות המוסדרות או להזמין מראש בטלפון.
 • בהזמנת מונית למלון ייגבה תעריף גבוה יותר ולכן כדאי לשקול ירידה לרחוב
 • בשום פנים ואופן אל תעלו על מונית שהיא בבעלות המלון ומוצעת לכם בקבלה. זו מלכודת יקרה.
 • מתן טיפ לנהגי מוניות מקובל מאד בבודפשט ונהוג להשאיר עד 10% מהמחיר הנקוב במונה. המחיר מחושב לפי מחיר התחלתי + מספר קילומטרים בנסיעה.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

חשמלית (טראם)

מערכת החשמליות של בודפשט היא אמצעי תחבורה נוח ויעיל. 25 קווים משרתים את העיר והנסיעה בהן היא חוויה בפני עצמה. החשמליות צבועות בצבע צהוב. הן איטיות מהמטרו אך מהירות מהאוטובוסים. החשמליות פעילות כמו שאר אמצעי התחבורה הציבורית של בודפשט בין השעות 04:30-23:00.
בין הקווים העיקריים שקיימים ניתן לציין את:

 • קו 47 - ממרכז העיר לבודה
 • קו 49 – ממרכז העיר לבודה
 • קו 2 – לאורך הדנובה בצד של פשט
 • קו 19 - לאורך הדנובה בצד של בודה
 • קו 4 וקו 6 – שני הקווים יוצאים מכיכר מוסקבה שבבודה, עושים מסלול מעגלי דרך פשט והאי מארגיט וחוזרים לבודה לתחנות סופיות שונות.
הערה: בקרונות החשמליות אין אפשרות לקנות כרטיס. יש להצטייד בכרטיס לפני העלייה. היזהרו מביקורות כי הקנס גבוה במקרה של היתפסות ללא כרטיס.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

אופניים

אופניים אינם אמצעי תחבורה כל כך נפוץ בבודפשט. אמנם רכיבה באופניים היא דרך נהדרת להכיר את העיר וגם לעשות ספורט אבל בעיר יחסית מעט שבילי אופניים אשר מובילים ברובם לאזורי הנופש הירוקים שבשולי העיר, וזאת בעיקר עקב הצפיפות הדי גבוהה בעיר והאקלים הלא מתאים ברוב חודשי השנה. מי שבכל זאת רוצה קצת לדווש בעת הטיול יוכל לשכור זוג אופניים בכמה מקומות, למשל: בפארק העירוני Varosliget ובפארק שבאי מארגיט או ליד בית הכנסת הגדול.
המחיר הוא בסביבות 2,000 פורינט לשש שעות.
עוד מידע על הנקודות בהן ניתן לשכור אופניים בבודפשט, מסלולי אופניים, טיולי אופניים מאורגנים ושירותי חניה ניתן לראות בקישורים הבאים:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שייט על הדנובה

חוויה מיוחדת במינה בבודפשט היא שייט על נהר הדנובה. הנהר השני בגודלו באירופה.
כמו שכבר הוזכר לפני, נהר הדנובה חוצה את בודפשט והוא משמש הן כאטרקציה תיירותית נחמדה מאד לגדולים ולקטנים, הן כדרך לעשיית ספורט והן כאמצעי תחבורה לכל דבר. שייט בנהר הוא חוויה שונה, השייט חוסך את הדוחק והתנועה שיש בעיר וכמו כן במהלך השייט האיטי והמרגיע ניתן פשוט להבחין במראות יפים של העיר מזווית אחרת. את הנהר ניתן לחצות ע"י מעבר על מספר גשרים שחוצים אותו. ללא ספק, גשרים אלו, הם אחד מהמאפיינים הבולטים של העיר.
בנוסף לשירות המעבורות שמפעילה חברת BKV, חברת התחבורה הציבורית של בודפשט, בחודשי הקיץ (מאי - תחילת אוקטובר), שירות בו שטות המעבורות על נהר הדנובה בין Punkosdfurdo שמצפון לעיר לבין Boraros ter שליד גשר Petofi בפשט (את לוחות הזמנים של המעבורות ניתן למצוא בכל אחת מהתחנות שנמצאות ליד מרבית הגשרים שעל הנהר), שייט על הנהר מוצע גם ע"י מספר חברות, במגוון סוגים רחב. יש כאלו שמתחילים ומסתיימים בנקודות שונות לאורך הנהר, יש כאלו עם ארוחה (ערב או צהרים), יש כאלו רק עם משקה קל, או ללא כיבוד בכלל.
משך השייט הוא בין שעה לשלוש וחצי שעות.
הרציף ממנו יוצא השיט תלוי בחברה וסוג הקרוז שהזמנתם.
בדקו את הקישור הבא בו ניתן לקרוא עוד על שייט על הנהר וכן להירשם לשירות: שייט על הדנובה בבודפשט.

הערה: שייט על הנהר למטרת בילוי רומנטי מהנה מומלץ לעשות בשעות הערב.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים   |   אטרקציות

תחבורה אל מחוץ לעיר

רכבות

לבודפשט מערכת רכבות טובה מאד המקשרת את העיר עם ערים רבות באירופה.
בעיר 3 תחנות רכבת ראשיות:
1) תחנת ניוגאטי (Nyugati) – נמצאת במערב העיר בכתובת Nyugati ter. ההגעה אליה אפשרית באמצעות מטרו M3 או קווי חשמלית 4, 6. יעדים עיקריים: טרנסילבניה, ברטילסבה.
2) תחנת קלטי (Keleti) – נמצאת במזרח העיר בכתובת Baross ter. ההגעה אליה אפשרית באמצעות מטרו M2 או קו אוטובוס 7. יעדים עיקריים: וינה, ורשה, טורקיה, בוקרשט, בולגריה וצפון-מערב המדינה.
3) תחנת דלי (Deli) – נמצאת בדרום העיר בכתובת Alkotas utca. ההגעה אליה אפשרית במטרו M2 או קווי חשמלית 18, 59, 61. יעדים עיקריים: וינה ואוסטריה, סלובניה, קרואטיה, ודרום-מזרח המדינה.

הערות:
1) לכל אחת מתחנות הרכבת הללו יש תחנת מטרו בעלת אותו שם.
2) המעוניינים בנסיעה ברכבת מבודפשט לוינה יכולים לקרוא על כך בדף יעדי טיול מחוץ לבודפשט.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

רכישת כרטיסים

היכן ניתן לרכוש את כרטיסי הנסיעה השונים?

 • במכונות האוטומטיות של המטרו למכירת כרטיסים.
 • במשרדי מכירות הכרטיסים של רכבת המטרו.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בתחנות הרכבת החשמלית.
 • חלק מהכרטיסים ניתן לרכוש גם בדוכני לוטו ובקיוסקים שונים.
 • באוטובוסים בבודפשט לא ניתן לקנות כרטיסי נסיעה !!!

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שכירת רכב

כמו שכבר נכתב לפני, מערכת התחבורה הציבורית של בודפשט טובה מאד והיא כוללת את המטרו, רכבת פרברים, אוטובוסים, חשמליות ומוניות. אמנם אתרי התיירות המרכזיים של העיר פזורים ודי מרוחקים זה מזה אך אין ממש צורך לשכור רכב בתוך העיר במיוחד אם אין בכוונתכם לצאת מן העיר. טיעונים נוספים נגד השכרת רכב בבודפשט יהיו: רחובות צרים וקשים לנהיגה, רחובות חד כיווניים רבים, עומסי תנועה במרכז העיר, מחירי חניה יקרים וסינדול.
המתכננים טיול באחד מה יעדים מחוץ לבודפשט והמעוניינים בכל זאת לשכור רכב בבודפשט יוכלו לעשות זאת בקלות בכל אחת מסוכנויות השכרת הרכב הבינלאומיות, למשל: Avis, Hertz, Alamo, Budget וכדומה.
אתרי אינטרנט אמינים ומומלצים, אשר עובדים עם כל סוכנויות הרכב הבינלאומיות, בהם ניתן לבצע הזמנה בקלות:
1) CarRent.co.il
לשוכרים רכב כדאי לדעת את הדברים הבאים:

איזה רישיון נהיגה נדרש בהונגריה?
בהונגריה ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי בלבד לתקופה של עד 12 חודשים, ואין צורך להוציא רישיון בינלאומי.
מספר כללים לנהיגה בהונגריה:

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

נגישות לנכים בתחבורה

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

המלצות וטיפים

מספר המלצות/טיפים הקשורים לתחבורה בבודפשט והכל מניסיון אישי וניסיונם המצטבר של תיירים רבים אחרים:

 • אתר התחבורה הציבורית בבודפשט
 • ניתן בקלות לעלות לאמצעי התחבורה הציבורית השונים גם ללא כרטיס אבל היזהרו מביקורות שנערכות לעיתים תכופות כי הקנס גבוה מאד. דאגו לחורר את הכרטיס במתקן מיוחד בטרם תעלו.
 • הכניסה למכוניות לאזור הארמון של בודה ולאי מרגרט – אסורה.
 • בסופי שבוע אין כניסה למכוניות לחניון העיר דרך הטיילת של קוס קרולי.
 • רכבים שחנו במקום אסור נגררים על ידי המשטרה. לשחרור הרכב יש להתקשר למספר 107 לבירור אופן שחרור הרכב. את תשלום הקנס שלרוב מוטל, יש לשלם במזומן ובמטבע המקומי (פורינט).
 • לצורך הנפקת כרטיס לתחבורה הציבורית שתוקפו הוא מעל לשבוע יש צורך בתמונת פספורט. הכרטיס מונפק בתחנות המטרו.
 • היזהרו מכייסים.

חזרה למעלה   |   שירותים נוספים

שירותים נוספים

חזרה למעלה


תחבורה - תוכן עניינים

בודפשט - ניווט לפי נושאים

עוד במדריך למטייל בעולם

יעדים נוספים